test

Aktualitet

Agjencia Kombëtare e Barnave-Bashës: E pavërtetë që janë importuar 9500 vaksina, janë mbi 34 500

Pas deklaratave të kreut të PD-së, Lulzim Basha ka reaguar edhe Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore. Përmes një njoftimi kjo Agjenci shpreh keqardhjen për deklaratat e kreut të Partisë Demokratike Basha, në lidhje me tregun farmaceutik. “E konsiderojmë të...

Ndikimi nga pandemia/ Qeveria ndihmë financiare për bizneset e vogla dhe të mesme

Qeveria ka vendosur të jap ndihmë financiare për ndërmarrjet e kategorizuara të vogla dhe të mesme në sektorin e prodhimit për periudhën nëntor-dhjetor. Nëpërmjet një vendimi të publikuar në faqen zyrtare të Kryeministrisë, thuhet se ndërmarrjeve u jepet si ndihmë...

Ibrahimi: Ndonjë prej prokurorëve që Këshilli vendos ta emërojë, mund të “rrëzohet” nga vetingu

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi është shprehur se prokurorët që synojnë poste drejtuese nuk mund të jenë të varur nga organet e vetingut. Në një intervistë për TV.Klan, Ibrahimi theksoi se rregullorja e vjetër parashikonte...

Covid-19/ Rekord rastesh të reja në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4 viktima dhe 396 raste të reja. Raste të reja ditore 396 Të shëruar ne 24 orë 105 Të shtruar në spitale 338 Humbje jete në 24...

Rama publikon videon nga “Sami Frashëri”: Hipokrizia, helmi më i rrezikshëm

Pas kryebashkiakut Veliaj, edhe kryeministri Edi Rama është bërë pjesë e debatit për rindërtimin e shkollës “Sami Frashëri”, në Tiranë, pasi u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, shoqëruar dhe me një video,...

Nuk mbanin maskën në rrugë, Policia ndëshkon 609 qytetarë në të gjithë vendin

Gjatë 24 orëve të fundit vihet re se është rritur ndërgjegjësimi nga ana e qytetarëve në krahasim me disa ditë me parë. Ditën e sotme 609 qytetarë u ndëshkuan me gjobë 3.000 lekë pasi qarkullonin pa maskë në rrugë. Gjithashtu...

Nuk mbajtën maskë, gjobiten Monika Kryemadhi dhe Floida Kërpaçi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi së bashku me Kryetaren e Lëvizjes Rinore për Integrim, Floida Kërpaçin janë gjobitur me gjobë 3 mijë lekë nga policia e Tiranës pasi ishin duke lëvizur në rrugë pa maskën anti-covid. Dy figurat e njohura...

Me pistoletë me vete dhe 5 celularë, kapet i riu nga Kruja

Një 23-vjeçar, me inicialet S.K., banues në Krujë, i cili qarkullonte me armë zjarri me vete, është vënë në pranga nga Policia e Tiranës. Ndalimi i të riut është bërë  tek “Mbikalimi i Rinasit”, gjatë orëve të para të mëngjesit...

Pandemia/ Gjykata e Tiranës pezullon aktivitetin deri më 9 nëntor

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pezullojë veprimtarinë deri më 9 nëntor, për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi dhe për marrjen e masave. Në vendimin e sotëm, thuhet se janë pezulluar gjykimet në Dhomën Civile të Gjykatës së...

Ahmetaj në Laç: Po përgatisim vendim për të përzgjedhur familjet sipas prioritetit

Kryeministri Edi Rama ndodhet në kantierin e rindërtimit në Laç së bashku me ministrin Arben Ahmetaj. Nga atje Ahmetaj tha se po përgatitet një procedurë me vendim të Këshillit të Ministrave për javën që vjen, vendim i  cili do të...

Të fundit

Mot me diell dhe temperatura deri në 35 gradë, parashikimi i motit për fundjavën

Gjatë fundjavës, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe...

“Ethet” në “Euro 2024”, ja sa priten përftimet e Kombëtares kuq e zi nga eventi

Kombëtarja Shqiptare do të përballet me atë italiane në një ndeshje që pritet të sjellë emocione të forta. Pavarësisht rezultatit dhe ecurisë që do të...

Banka Botërore/Reforma territoriale la fshatin pa shërbime dhe përkeqësoi cilësinë e tyre

Efikasiteti dhe efektiviteti i autoriteteve vendore është i kufizuar, me pasoja negative tek ofrimi i shërbimeve publike. Një përpjekje për decentralizim në vitin 2014 transferoi...

Këmbimi valutor për ditën e sotme/ Çfarë po ndodh me monedhat e huaja?

Sot, më 15 qershor 2024, dollari amerikan, blihet me 93.3 lekë dhe shitet me 94.2 lekë. Euro, blihet me 99.8 lekë dhe shitet 100.6 lekë. Franga...