FJALA TV

Video-Live/ Rama uron shqiptarët për Vitin e Ri 2020

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë shqiptarët për vitin e ri 2020, në një Video-Live në Facebook, ku kryefjalë e urimit të tij ishte tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit me 51 viktima e qindra të plagosur.

Shqiptarja Ava Max nuk di të ndalet, publikon këngën e radhës

Këngëtarja shqiptare Ava Max, ka ardhur me një tjetër projekt kësaj here. Ajo ka bërë një në bashkëpunim me DJ e famshëm norvegjez, Alan Walker. Kënga “Alone” është vazhdimësi e projektit të parë që DJ ka sjellë 3 vite më...

VIDEO/ Tayna nxjerr zogun, tërbon edhe gocat

Për një sy të mprehtë që nuk i shpëton gjë, mund të arrijë të dallojë shumë mirë zogun e Taynës tek kjo video. Për ata që ka një rëndësi shumë të veçante detaji, mund t'i kthehen kësaj video shumë...

Prestigjiozja ‘Al Jazeera’ i dedikon shkrim tërmetit në Shqipëri

Gjiganti televiziv "Al Jazeera", i ka kushtuar një shkrim situatës pas tërmetit në Shqipëri. Me titull, “mijëra shqiptarë të pastrehë pas tërmetit” nis shkrimin mediumi i famshëm arab me seli në Katar, i cili është kanali i parë në...

Video që nuk duhet humbur… ministri gjuan me shpullë kolegun

"NATO" ose e njohur ndryshe si "Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut", ka një reputacion të keq në Serbi, të paktën që prej kohës që bombardoi Beogradin me sulmet ajrore që zgjatën nga 24 marsi 1999 deri në...

VIDEO/ Inaugurohet ura më e gjatë në Europë

Ndoshta jeni mësuar që të kaloni në ura të gjata 3 metra dhe ndonjëherë edhe në mbikalimet në autostradën Tiranë-Durrës ku gjatësia shkon 6-metra, por mos u habisni nëse ju jepet mundësia të kaloni në ndonjë urë me kilometra...

Kanguri futet në pishinën e një familje për t’u freskuar

Si pasojë e temperaturave të larta në Australi, kafshët kanë marrë vendime ekstreme duke përdorur pishinat e njerëzve për tu freskuar. Ka qenë një familje në New South Wales, ka filmuar një kangur 70 kilogramësh duke u larë në pishinën...

VIDEO/ Boris Jonson iu shërben kafe gazetarëve i veshur me pizhama

Kryeministri britanik, Boris Jonson, njihet për sportivitetin e tij me komunikim me publikun. Sërisht ka surprizuar teksa del nga shtëpia e tij me një tabaka në duar për të qerasur gazetarët të cilët po prisnin para banesës së tij. Mesa...

Katastrofë në Spanjë, përmbytet vendi nga reshjet

Reshjet e ndendura të shiut kanë kthyer veriun e Spanjës në një Venecia. Moti keq i këtyre ditëve të fundit ka bërë që lagje të tëra të përmbyten totalisht. Pamje tronditëse janë publikuar nga qyteza Reinosa, ku rrugët janë kthyer...

Protesta kundër Vuçiç/ Aktivistët e ‘Vetëvendosjes’  përplasen me policinë

Aktivistët e Vetëvendosjes janë përplasur me policinë gjatë protestës kundër vizitës së Aleksandër Vuçiç. Ata kanë kërkuar largimin e presidentit serb dhe shpalljen e tij non-grata, pasi sipas tyre, ai po fyen viktimat e luftës në Kosovës dhe se ai...

Të fundit

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...