Argëtim

Tregim satirik nga Niko Nikolla: Arabaja me katër rrota dhe me tri klasë

Kur treni doli nga tuneli i Rrogozhinës, unë vura duart në kokë dhe fërkova ballin, sikur doja të kujtoja ngjarje që më kishin ndodhur këtu afro pesë vjet më parë. Atëherë isha vullnetar i hekurudhës së parë, ndërsa tani...

Erion Braçe arrin rekord në hedhje stil gërshërë

Personi i pa të cilin ekipi i Juventusit dhe i Partizanit nuk mund t’ia dalë dot, Erion Braçe, ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me aftësitë e tij fizike. Pardje është mbajtur ndeshja Samdoria-Juventus, dhe si rrallëherë njeriu më...

Kryetari i Parlamentit britanik ‘lë nam’ me sukses

Udhëheqësi i Parlamentit të Britanisë së Madhe njihet si një person me gjashtë fëmijë dhe se posedon një pasuri shumë të madhe por së fundmi për të, është mësuar se ka duar si një princeshë delikate. Bëhet fjalë për Jacob...

Upsss… Tom Doshit i thyhet karrigia në Kuvend

Një incident disi komik ka ndodhur sot gjatë seancës plenare me deputetin serioz të PSD-së, Tom Doshi, pikërisht kur Kuvendi po diskutonte paketën "Anti-shpifje" për mediat. Për arsye të paqarta, karrigia e deputetit Tom Doshi, është thyer në mes...

Modelet e flokëve që do ju sjellin sukses në jetë

Nëse nuk e keni menduar që modeli i flokëve është i rëndësishëm në jetë atëherë gjeni kohën për të menduar rreth tij. Nuk janë të paktë njerëzit e suksesshëm të cilët kanë arritur të bëjnë hajër në jetë dhe...

Mënyrat më të sigurta për të mbrojtur bredhin nga kafshët shtëpiake

Halli më i madh në këto ditë festash është mbrojtja e bredhit të vitit të ri nga kafshët shtëpiake.  Më problematike janë macet pasi ato do ju bënin shtëpinë rrëmujë çdo 15 minuta duke hedhur poshtë të gjitha goglat...

Të fundit

Shoferët “fluturonin ” me 194 km/h, policia gjobit 3.456 drejtues

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet për të ndëshkuar shoferët e parregullt. Vetëm gjatë fundjavës njoftohet se përgjatë fundjavës janë...

Stilet e jetesës që parashikojnë ‘plakje të suksesshme’

Ekziston një bashkim faktorësh që kontribuojnë në jetëgjatësinë dhe kërkimet vazhdojnë të identifikojnë më të rëndësishmet. Hulumtimi në këtë fushë është jetik: ai paraqet...

Thellohet tragjedia nga shpërthimi i bombolës në Velipojë/ Pas mamasë dhe dy vajzave ndërron jetë edhe 12-vjeçari

Enriko Gjoka 12 vjeç, e vetmja dritë shprese e mbetur për familjen Gjoka, nuk ia ka dalë t'i mbijetojë plagëve të marra nga shpërthimi...

“Do të lehtësoj bashkëpunimin me opozitën”, Nikolla takon ambasadorin Soreca: Integrimi, në krye të agjendës së Kuvendit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca. Ky i fundit i uroi Nikollës suksese në detyrën e lartë dhe shprehu...

‘Smart’-i përplaset me pemën, humb jetën 21-vjeçari shqiptar në Itali (Emri)

I hidhur ka qenë fati i një të riut shqiptar në Itali, i cili ka humbur jetën në një aksident. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin...