Vajza, këto 4 pyetje mos ia bëni kurrë partnerit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shumë vëmendje vajza! Ne po ju japim një orientim të vetëm katër pyetjeve që duhet të shmangni nëse nuk doni që ta bëni me nerva njeriun tuaj të zemrës. Mbani shënim!

1.A jam shëndoshur?

Burrat e përçmojnë këtë pyetje sepse nuk ka asnjë mënyrë të qartë për t’iu përgjigjur saktë. Nëse ai thotë “Jo”, gruaja mund ta akuzojë atë për gënjeshtër, por nëse ai përgjigjet me sinqeritet brutal dhe thotë “Jo, por mund të heqësh dorë nga akullorja”, kjo vetëm do të dëmtojë ndjenjat e tij. Burrat tërhiqen nga gratë e sigurta dhe pyetje të tilla i bëjnë ato të duken të pasigurta.

2. Si ishte ish-e dashura jote?

Para se të bëni këtë pyetje, merrni parasysh arsyet tuaja. A po përpiqeni të kuptoni se çfarë lloj femrash tërhiqen prej tij? Jeni thjesht kurioze? A keni frikë se ai do të dashurohet përsëri me të? Pasi t’u përgjigjeni këtyre pyetjeve, merrni parasysh nëse përgjigjja e kësaj pyetje është vërtet e rëndësishme për ju. Pyetje si kjo ju bëjnë të dukeni të pasigurta. Ajo marrëdhënie nuk funksionoi për një ose disa arsye, kështu që mos i jepni një shans atij për t’u kthyer mbrapa.

3. A do të më telefonosh kur të mbërrish në punë/para se të flesh?

Djemve u pëlqen të telefonojnë partneret e tyre, por vetëm kur duan, jo sepse mendojnë se duhet të telefonojnë. Nëse ai ndihet i detyruar që t’ju telefonojë dhe t’ju tregojë çdo lëvizje, ai ngadalë do të fillojë të ndjehet i refuzuar kur të marrë telefonin në dorë. Thirrjet e tij telefonike mund t’ju ​​bëjnë të ndjeheni më të sigurta, por a nuk do të dëshironit t’i kushtonit më shumë vëmendje nëse i jepnit lirinë të bënte zgjedhjet e tij se sa i rëndësishëm është ai për ju dhe kush interesohet për ju? Do të ndiheni shumë më mirë kur ta dini se ai po e bën këtë gjë sepse do dhe jo sepse është i detyruar.

Lexo edhe :  Dua Lipa në listën e njerëzve më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar nën 40 vjeç

4. Ku e sheh veten 10 vitet e ardhshme?

Shumica e burrave nuk kanë plane afatgjata për marrëdhëniet e tyre. Ata jetojnë momentin dhe shijojnë çdo sekondë të kaluar me gruan për të cilën kujdesen. Kjo nuk do të thotë që burrat nuk duan gjëra ose qëllime afatgjata, por nëse ata janë të përkushtuar për ju tani, ata nuk mendojnë për atë që do të ndodhë në dhjetë vjet. Ai është i lumtur me mënyrën se si po shkojnë gjërat dhe ai thjesht dëshiron të vazhdojë. Ndonjëherë, gratë e pasigurta bëjnë pyetje të tilla në një përpjekje për të bindur djalin të thotë se martesa, fëmijët ose blerja e një shtëpie janë pjesë e planeve të tij për të ardhmen. Nëse ndiheni të pasigurta në lidhje me marrëdhënien tuaj, është mirë të bëni pyetje për të ardhmen, por nuk duhet të bëni pyetje për planet tuaja pas dhjetë vitesh nëse jeni në në një marrëdhënie vetëm prej gjashtë muajsh./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV