Show Biz

Vis Pupa irritohet me foton e Ramës dhe Dua Lipës: Politikanë me aftësi të kufizuara

Aktori Elvis Pupa ka shpërndarë në Instagramin e tij një foto të Ramës i cili ka uruar Pavarësinë krah Dua Lipës duke shkruar: “Kur ti dhe familja jote është duke sakrifikuar për rrugën drejt suksesit, askush s’do t’ja di për...

Pasi mori pasaportën, a do marrë dhe një djalë shqiptar? Përgjigja epike e Dua Lipës

Një ditë më parë, Dua Lipa mori nënshtetësinë shqiptare nga Presidenti Bajram Begaj. Sot, gjatë konferencës që dha për mediat bashkë me kryetarin e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, këngëtarja u pyet nëse tashmë që ka pasaportën do të...

U përplas nga motori, këngëtarja rrëfen “tmerrin” e aksidentit në Tiranë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Vjollca Haxhiu është përballur me një situatë të pakëndëshme dhe të rrezikshme për jetën e saj disa javë më parë në Tiranë. E ftuar në 'Prive' Haxhiu tregon se pësoi një aksident teksa ndodhej...

“Patriotë patatinash”,revoltohet Dojna Mema: Kemi të njëjtat probleme si 100 vjet më parë

Shumë personazhe të njohur kanë uruar sot Ditën e Pavarësisë me foto kuq e zi, flamuj dhe këngë patriotike. Mirëpo, ndryshe nga të tjerët, moderatorja Dojna Mema ka dhënë në Instagram një mesazh të gjatë. Ajo është shprehur se nuk...

“Driloni puth shumë mirë, lum gruaja që e ka”/ Ana Lika nuk kursehet: Kam dëgjuar se…

Aktorja e njohur ka deklaruar ditën e sotme në “E Diell” se aktori me të cilin ka bashkëpunuar në filmat që ajo ka luajtur, Drilon Hoxha, puthte shumë mirë. Këtë deklaratë aktorja e ka dhënë në puntatën “Dielli apo Hena”,...

Nuk kanë fund telashet, Shakira “i shpall luftë” autoriteteve spanjolle

Nuk kanë përfunduar sfidat për Shakirën! Këngëtarja kolumbiane ka akoma një çështje të hapur me autoritetet tatimore në Spanjë, në një gjyq që mund të përfundojë edhe me një dënim me tetë vjet burg për të. Prokurorët kërkojnë një dënim të...

Endri Prifti e kishte ‘parashikuar’ muaj më parë/ Marsela Çibukaj fiton ‘Kënga Magjike’!

Marsela Çibukaj është fituesja e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike” në Tv Klan. Pirro Çako i dorëzoi kupën triumfueses, e cila konkurroi me këngën “I paftuar”. “Nuk kam fjalë, një emocion i jashtëzakonshëm. Ju falenderoj të gjithëve nga...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e duke vazhduar me historinë e shumëpërfolur në media mes saj dhe Donald Veshaj, një tjetër...

Pas “Big Brother VIP” tek psikologia, Paloma tregon vështirësitë

Gazetarja Rudina Demneri, e njohur gjerësisht si Paloma ka folur sërish për eksperiencën e saj të vështirë në “Big Brother VIP”. E ftuar në “S’e Luan Topi”, Paloma tha se e ka vuajtur shumë nga ana psikologjike dhe se në momentin e...

“Javë e ëmbël”, Dua Lipa takohet me legjendën e Rolling Stones

Ylli ndërkombëtar Dua Lipa, me origjinë shqiptare ka takuar një nga emrat më të njohur të muzikës botërore. Bëhet fjalë për Michael Jagger, i njohur me emrin e artit si Mick Jagger, vokalisti kryesor dhe një nga themeluesit e...

Të fundit

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i...

Berisha: Samiti i 6 dhjetorit i bekuar nga mikpritja e popullit opozitar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha teksa ka pohuar se samiti i BE në Tiranë më 6 dhjetor do të mirpritet nga populli opozitar,...

Vuçiç nuk merr pjesë? Rama për samitin e BE: Do vijë, nuk ka rrugë tjetër!

Teksa po mban një bashkëbisedim me gazetarë para samitit të BE me Ballkanin e Hapur, kryeministri Edi Rama është pyetur edhe për refuzimin e...

“Ka ndonjë lek nga BE, apo vetëm foto”, Rama i përgjigjet qytetarit

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve lidhur me samitin në Tiranë mes BE dhe Ballkanit Perëndimor. Një qytetar e ka pyetur Ramën nëse BE...

Presidenti Begaj uron Forcat e Armatosura në 110-vjetorin e tyre: Përjetë mirënjohës

Presidenti Bajram Begaj me anë të një postimi në Facebook ka shprehur urimin e tij për 11-vjeotrin e Forcave të Armatosura të vendit. Begaj shkroi...