Rikthehet Bayern, kërcënim për skuadrat e Bundesligës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra gjermane e Bayern Munchin është duke u rikthyer sërish në formën e saj.

Pas një periudhe aspak të mirë ekipi bavarez ka arritur që të marrë fitoren e dytë radha në Bundesligë, ndonëse duhet kujtuar realiteti i dhimbshëm, Munchin arriti që të mundte Freiburgun me rezultatin 3-1, duke shënuar golin e tretë në minutat shtesë.

Ishte Lewandowski ai që arriti të zhbllokonte rezultatet dhe të shënonte golin e parë për bavarezët në minutën e 16-të.

Më tej, do të duhej fraksioni i dytë i lojës qëqë vendasit shënonin golin e barazimit me anë të Grifos në minutën e 59-të.

Ndeshja vazhdoi me këto rezultate deri në minutat shtesë, ku po dukej se çdo gjë do mbyllej me barazim.

Duhej të vinte minuta e 92-të që 18-vjeçari Zirkizee t’u jepte epërsinë kampionëve gjermanë. Ndërsa goli i tretë i takimit erdhi në minutën e 95-të me anë të Gnabry.

Kampionët ende në fuqi të kampionatit më ta madh të futbollit në Gjermani, Bundesligës, arritën që të ngriheshin ne vendin e tretë në renditje nga rezultati I këtij takimi.

Diferenca mes tyre dhe vendit të parë të Bundesligës, që mbahet nga dy skuadra Leipzig dhe Borussia Moenchengladbach, është vetëm katër pikë gjë që i jep shpresë bavarezvve./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

1 në 5 adoleshentë, obez/ Shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik

Raporti i fundit i hartuar nga organizata botërore e shëndetësisë në europë përfshirë edhe Shqipërinë ka nxjerr në pah se shifrat e obezitetit janë...

Lajme të tjera

Web TV