Robert Lewandowski: “Shqipëria ishte e organizuar mirë dhe na i bënë të vështirë”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Futbollisti dhe lideri i Polonisë, Robert Lewandowski ka folur shkurtimisht në lidhje me triumfin e përfaqësueses së tij ndaj Shqipërisë.

-A ishte e vështirë të luaje ndaj mbrojtjes shqiptare?

Po, ishte e vështirë. Shqipëria ka mbrojtje të mirë. Në fund donim tri pikët. E dimë sa i vështirë është ky grup”.

-Cili lojtar i Shqipërisë ju pëlqeu më shumë?

Më kujtohen disa lojtarë nga ndeshjet e fundit, por ata luajtën shumë mirë në grup”.

“Ishin të organizuar dhe na e bënë të vështirë. Rëndësi për ne kishte fitorja ndaj Shqipërisë”, deklaroi sulmuesi në një lidhje me emisionin “Kuq e Zi”.

Të fundit

‘Çmendet’ moti/ Rrufetë dhe shirat e dendur ‘bëjnë namin’ në këtë vend

Rrufetë dhe shirat e dendur kanë vrarë të paktën 49 njerëz në të gjithë Pakistanin në tre ditët e...

“Donte të më arrestonte Ina Rama”/ Meta rrëfen bisedën me Berishën: I thashë doktorit…

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka treguar një bisedë me Sali Berishën, të ndodhur disa vite më parë kur prokurore e përgjithshme...

“Bën kot sikur qan”, Cekja i Beratit tregon momentin më të vështirë të jetës

Ka bërë gjithë shqiptarët të qeshin me rolet e tij në filma dhe telekomedi, por pak e dinë që Sejfulla Myftaraj i njohur si...

Analiza/ Pse disa vende arabe po e ndihmojnë Izraelin kundër Iranit?

Mbrëmjen e së shtunës Irani lëshoi më shumë se 300 dronë dhe raketa në drejtim të Izraelit, si hakmarrje për sulmine dyshuar izraelit ndaj ambadasës iraniane në...

Krim i rëndë në familje/ Bashkëshorti vret gruan në banesë, zbardhen detajet tronditëse

Një krim i rëndë ka ndodhur në Pejë, ku dyshohet se bashkëshorti ka vrarë gruan e tij në banesë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të...

Lajme të tjera

Web TV