Lewandowski flet pas humbjes ndaj Çekisë: “Kundër Shqipërisë shkojmë për fitore”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas përfundimit të sfidës së mbrëmshme, ku Polonia u mposht nga Çekia me rezultatin 3-1, Robert Lewandowski ka folur duke theksuar ndër të tjera se ndaj Shqipërisë të hënën do të luajnë vetëm për fitore.

“Duhet të fitojmë ndaj Shqipërsië. Ne nuk do të marrim parasysh asnjë rezultat tjetër. Nuk do të jetë një përballje e lehtë. Ne lojtarët e dinim se do të ishte një ndeshje e vështirë kualifikuese.

Do të ketë luftë kudo dhe asgjë nuk do të jetë e lehtë për ne. mund të analizojmë lojën, të korrigjojmë gabimet ndaj Çekisë, por duhet të shohim edhe përpara. Ne e dimë se kjo ndeshje me humbjen 3-1 ka përfunduar, por zemërimi do të na qëndrojë dhe duhet të na japë energji pozitive për të hënën në takimin ndaj Shqipërisë”, tha Lewandwoski.

Të fundit

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe...

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase kanë shitur mbi 87.4 milionë...

Me karrocë dhe plagë në kokë, Dea Mishel publikon videon pas operacionit

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në kokë, megjithatë ajo nuk dha...

Lajme të tjera

Web TV