test

Takimi i ardhshëm/ Vuçiç pret Ramën dhe Zaevin në Beograd

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Beogradi do të jetë destinacioni i ardhshëm i takimit të liderëve, Rama, Vuccicc dhe Zaev.

Takimi do të mbahet në janarin e vitit 2020.

Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Serbia arritën një marrëveshje për integrimin e Komitetit të Emergjencave dhe krijimin e një tregu të përbashkët punësimi.

Mendohet se krijimi i tregut të përbashkët të punësimit mes tre shteteve do të thithë më shumë investime të huaja.

Puna përgatitore për këto marrëveshje do të përfundojë në janar. Marrëveshja pritet të nënshkruhet në Beograd. Ndërsa Kosova është lënë jashtë këtij procesi. Presidenti Thacci refuzoi ftesën për takimin e sotëm, duke lënë me gisht në gojë Ramën dhe Vucciccin.

Vuçiç dhe Zaev u pritën nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe takimi ishte informal.

Takimi u prit me protesta nga Lëvizja Vetëvendosje, që e konsideroi non grata presidentin serb në Shqipëri./Fjala.al/

Të fundit

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Mbi 1 orë e gjysmë në rrugë, dhjetëra mjete bllokohen te Shkalla e Tujanit

Nën temperaturat ekstreme të ditës së sotme, dhjetra automjete kanë mbetur bllokuar në rrugën e Arbrit në vendin e quajtur Shkalla e Tujanit. Qytetarët e...

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për të zgjedhur drejtuesit e rinj. Në...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

Lajme të tjera

Web TV