Dortmundi i prerë, asnjë lojtar nuk do i shitet më Bayern-it

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kampioni i Bundesligës gjermane, Bayern Munchin gjithmonë ka marrë lojtarët më të mirë nga skuadrat e tjera të kësaj kategorie.

Prej vitesh bavarezët kanë marrë një numër të lartë futbollistësh nga Borussia Dortmundi dhe kanë arritur që të jenë më të mirët. Emra të mëdhenj si Robert Lewandowski, Mats Hummels dhe Mario Gotze janë disa nga lojtarët që lanë Borussia Dortmundin për të kaluar te Munchin.

Kjo situatë duket se e ka shqetësuar mjaftueshëm Dortmundin , i cili ka vendosur të mos i shesë më asnjë lojtar Munchin.

Drejtuesit e Dortmund kanë vendosur që t’i shesin të gjithë lojtarët e tyre jashtë ligës dhe kjo për të mos i forcuar më shumë bavarezët.

Këtë gjë e dëshmoi rasti Christian Pulisic, i cili prej kohësh ishte nën vëzhgimin e Bayern-it, por kaloi te skuadra e Chelsea për 60 milionë euro.

Borussia Dortmund mund të shesë emra si Jadon Sancho që po ashtu kërkohet nga the Blues, Julian Brandt dhe Throgan Hazard, por ajo që është e sigurt është fakti që Bayerni nuk do mund të blejë asnjë prej tyre./Përgatiti: Fjala.al/

Të fundit

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Lajme të tjera

Web TV