VIDEO/ Ky është momenti kur Irani sulmon bazat amerikane

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Irani sulmoi gjatë natës të së mërkurës 2 baza ushtarake amerikane në Irak si shenjë hakmarrjeje ndaj vrasjes nga SHBA të gjeneralit të saj, Sulejmani.
13 raketat balistike u lëshuan në drejtim të bazës amerikane duke lënë pas 80 persona të vdekur. Pas sulmit dolën edhe videot e para të cilat tregojnë goditjen iraniane ndaj bazës amerikane.

Sulmin e konfirmoi edhe vetë Pentagoni. Pas sulmit reagoi edhe presidentit të SHBA-së, Donald Trump.
Ai tha se sot në mëngjes do mbajë një konferencë për shtyp dhe i kujtoi kundërshtarëve të tij se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ushtrinë më të fortë në botë./Fjala.al/


Të fundit

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit,...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Lajme të tjera

Web TV