Sherr në Kuçovë/ I riu i shpëton Policisë, çfarë u gjet në mjetin e tij

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Policia e Kuçovës njofton arrestimin e dy personave të cilët po konfliktoheshin me një të tretë, ndërhyrja e policisë arriti të parandalojë në kohë përshkallëzimin e konfliktit i cili mund të kishte pasoja fatale për jetën.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “11 shkurti”, Kuçovë, ku R.GJ, 31 vjeç dhe XH.D 22 vjeç për motive të dobëta po konfliktoheshin me XH.K, 25 vjeç.

Ndërhyrja në kohë e policisë bëri të mundur arrestimin ne flagrancë të dy prej të rinjve, R. Gj., 31 vjeç, dhe Xh. D., 22 vjeç, ndërkohë që shtetasi tjetër Xh. K., 25 vjeç arriti të largohej duke lënë në vendngjarje mjetin e tij.

Gjatë kontrollit në mjetin e shtetasit Xh.K, shërbimet e policisë gjetën një armë zjarri automatikë e cila u sekuestrua .Të rinjtë do të akuzohen për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Kanosje e kryer në bashkëpunim”.

Njoftimi Policisë:
Kuçovë

Ndërhyrja në kohë e Policisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një konflikti me pasoja të rënda për jetën midis tre të rinjve.

Në pranga dy shtetas, një tjetër shpallet në kërkim.

Sekuestrohet një armë zjarri automatikë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kuçovë, kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes pas marrjes së njoftimit se në lagjen “11 Shkurti” në Kuçovë, shtetasit R. Gj., 31 vjeç, dhe Xh. D., 22 vjeç, për motive të dobëta po konfliktoheshin me shtetasin Xh. K., 25 vjeç.

Shërbimet e Policisë parandaluan përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit duke neutralizuar dhe arrestuar në flagrancë dy prej të rinjve, shtetasit R. Gj., 31 vjeç, dhe Xh. D., 22 vjeç, ndërkohë që shtetasi tjetër Xh. K., 25 vjeç arriti të largohej duke lënë në vendngjarje mjetin e tij. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin e shtetasit Xh. K., shërbimet e policisë gjetën një armë zjarri automatikë e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” dhe “Kanosje e kryer në bashkëpunim”./Fjala.al


Të fundit

Norvegjia miraton ligjin e ri për fotoshopin, ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët kur redaktojnë fotot

Norvegjia ka ndaluar me ligj publikimin e fotove pa treguar se është përdorur fotoshop. Rregullorja e re vjen si...

E rëndë në Japoni/ 20 persona të zhdukur si pasojë e rrëshqitjes së dheut, dalin pamjet e frikshme nga tragjedia (Video)

Të paktën 2 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë rezultojnë zhdukur në Japoni për shkak të një rrëshqitje toke që goditi prefekturën...

I hynë në shtëpi dhe i ekzekutuan familjen, ja si i shpëtoi vrasësit 10-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Teksas të SHBA-ve, ku anëtarët e një familje janë gjetur të vdekur, ndërkohë që ka mbijetuar...

Pamje të turpshme te Franca/ Griezmann e Dembele fyejnë një aziatik për shkak të racës së tij (Video)

Antoine Griezmann dhe Ousmane Dembele janë në qendër të kritikave për shkak të veprimeve të tyre të fundit. Një video e publikuar në rrjetin social...

“Mos e rr** k***, nesër shkojnë ato”/ Zbardhen detajet, ja si doli zbuluar prokurori Kariqi

Një hetim i nisur që në vitin 2019, më 21 nëntor kur policia e Kukësit çoi në pranga 5 persona, pasi u kapën me...

Lajme të tjera

Web TV