Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Dënohet shoferi i konsullit shqiptar që trafikonte armë për kartelat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata amerikane la në burg një ish-punonjës të konsullatës i cili ka qenë dhe punonjës i Ministrisë së Jashtme të Kosovës për nëntë vjet.

Gjatë punës së tij si punonjës në Ministri ai kishte krijuar një skemë të hollësishme sesi të pastronte paratë dhe të shiste armë të rrezikshme kartelave të drogës.

“Arrestim dhe dhënia e dënimit për Albert Veliu, shënon një fitore të rëndësishme për zbatimin e ligjit në ndërprerjen e një rrjeti ndërkombëtarë të pastrimit të parave dhe trafikimit të armëve që furnizonin kartelat e drogës në Meksikë”, tha prokurori amerikan Richard Donoghue.


Siç kishte raportuar edhe më parë BIRN, Albert Veliu, 37-vjeç, punonte si zyrtar në konsullatën e Kosovës me bazë në Neë Yourk dhe gjithashtu ishte punonjës i Ministrisë së Punëve të Jashtme.

Sipas Departamentit të Drejtësisë, në tetor 2017, ai bashkë me bashkëpunuesit e tij u takuan me një burim konfidencial të DEA, i cili përfaqësonte veten si një trafikant narkotikësh që kërkon të pastrojë të ardhurat e tij të paligjshme përmes një korporate.

Veliu pranoi të ndihmonte në këmbim të një komisioni. Ai pastaj orkestroi skemën e pastrimit të parave, ndër të tjera, duke shkëmbyer para për kontrollet e supozuara “të pastra” të bëra në korporatë. Kontrollet u mbështetën nga dokumentet mashtruese dhe faturat false.

Gjatë hetimit, burimi i dha Veliut rreth 800,000 dollarë në të ardhurat e pretenduara të drogës për tu pastruar, thuhet.

Më vonë gjatë hetimit, Veliu informoi një burim tjetër konfidencial të DEA se ai kishte qasje në armë zjarri në Kosovë dhe ishte i gatshëm të ndërmjetësonte një shitje. Ai dhe ky burim u pajtuan që Veliu të blinte dhe më pas të shiste armë që besohet se ishin të lidhura me kartelet e drogës që vepronin në Meksikë.

Lexo edhe :  I nxehti ekstrem, nga sot nis reduktimi i orëve të punës

Pasi pranoi pagesa për armët, Veliu udhëtoi në Kosovë për të dorëzuar armët e zjarrit një individi për të cilin besohej se ishte bashkëpunëtor.

Në dy raste të veçanta, Veliu dhe bashkëpunëtoret e tij u siguruan individëve me 14 AK-47 dhe një Anti-tank raketë M80 Zolja të pajisur me një raketë 64 mm./Fjala.al

Të fundit

Angli – Spanjë, rivaliteti i dy mbretërive

Nga Leonard Veizi   Mesdhetarët e nxehtë e të shkathët përballë ishullorëve të ftohtë e të kalkuluar. Të dy vendet kanë...

Beleri niset për Strasburg, Burgjet firmosin lejen shpërblyese

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka konfirmuar se Dhionisis (Alfred) Beleri, i cili vuan dënimin për më shumë se një vit në IEVP Fier,...

Çfarë tregoi protesta e 11 korrikut për opozitën

Nga Roland Qafoku Prej një muaji me vulë. Prej 11 vitesh me dëshirë të madhe për të rrëzuar qeverinë. Prej po aq vitesh e pa...

Horoskopi 15 Korrik 2024, çfarë kanë parashikuar yjet për shenjën tuaj

Dashi Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ, pasi ky është një moment...

Lajme të tjera

Web TV