test

Shano: Zullumet e qeverisë Rama, edhe 30 vjet për t’u rikuperuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Vendit do t’i duhen të paktën edhe 30 vjet të tjera për të rikuperuar dëmet e shkaktuara nga qeverisja Rama në këto 7 vite”.

Kështu mendon eksperti i ekonomisë, Dritan Shano.

I ftuar në emisionin “Tempora”, Shano tha se është për të ardhur keq që tranzicioni politik po zgjat më shumë se vetë diktatura.

Shqipëria do të ketë nevojë për një 30 vjeçar tjetër për të rikuperuar hatatë dhe zullumet që ka bërë kjo qeveri. Më vjen keq që tranzicioni shqiptar po zgjat më shumë se diktatura, shoqëria shqiptare nuk ka pësuar asnjë ndryshmin në këtë 30 vjet, zgjedhim gjithmonë më të lehtën dhe jo më të mirën.

Skema jonë e avancimit social është rruga më e lehtë. Kur dalim jashtë si emigrantë u bindemi ligjeve të tjera ne dhe bëhemi dhe model, arrijmë të bëhemi deri dhe përfaqësues politik”, tha Dritan Shano.

Të fundit

Dhjetëra të vdekur nga vapa në Meksikë: 4 herë më vdekjeprurëse!

Vala e të nxehtit po përhap probleme të mëdha kudo nëpër botë. Sakaq, në Meksikë temperaturat e larta kanë marrë...

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në përputhje me Statutin e Çmimit...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Lajme të tjera

Web TV