‘Princesha e re e Lindjes’/ Rama poston foto nga revista franceze: Surprizë në aeroport

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria vijon të promovohet për bukuritë e saj natyrore nga veriu në jug dhe për plazhet unike.

Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka ndarë disa foto të një reviste franceze e cila shpërndahet në aeroportin e Parisit, ku disa faqe të saj i kushtohen Shqipërisë.

Artikulli për vendin tonë titullohet: Shqipëria, princesha e re e lindjes.

‘ALBANIE LA NOUVELLE PRINCESSE DE L’EST

Ose surpriza e këndshme në aeroportin e Parisit që mban emrin e Shqipërisë duke promovuar nga veriu në jug destinacionet turistike, prej zonave të mbrojtura të Shkodrës deri në plazhet Sarandës, Qafën e Pazarit në Gjirokastër, hotelet e ngrohta të Korçës, kantinat e Beratit e plot shije të tjera të #ShqipërisëTuristike‘, shkruan Rama në Facebook.

Rama ishte në një vizitë zyrtare në Paris, ku u prit edhe nga president Macron dhe tashmë po kthehet drejt Tiranës, kur është ballafaquar dhe me faqet e revistës kushtuar Shqipërisë./e.t

Të fundit

PS pro rezolutës antikorrupsion, opozita “abstenon” me largim

Me 76 vota pro, 2 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi miratoi dje rezolutën antikorrupsion të propozuar nga qeveria. Çfarë...

Sot protesta e opozitës para Bashkisë, policia me plan masash: Rrugët që do të bllokohen

Opozita dhe “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” mbajnë sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës. Duke marrë shkas nga tubimi, Policia e Shtetit...

Rama flet hapur për “Financial Times”: Marrëveshja me Italinë për emigrantët, unike!

“Marrëveshja për emigrantët është unike dhe bazohet mbi miqësinë e thellë mes dy vendeve”. Deklarata bëhet nga kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për...

Kredia konsumatore u rrit me 30% për tremujorin e parë të këtij viti

Kredia konsumatore e ka nisur me rritje vitin 2024. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, për tremujorin e parë të vitit, kredia e...

Lajme të tjera

Web TV