Sherri Messi-Abidal, presidenti i Barcelonës pritet të shkarkojë francezin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

E mbushur me deklarata e reagime të njëpasnjëshme ka qenë diat e sotme për klubin e Barcelonës dhe personat dikur të lidhur me të.

Fjalët e drejtorit sportiv të Barçës, Eric Abidal për shkarkimin e ish teknikut Ernesto Valverde që sipas francezit u largua se nuk e donin lojtarët solli reagimin e yllit të kataluansve Lionel Messit.

Në një reagim në rrjetet sociale, Messi i është drejtuar Abidal duke i thënë që të flasë për emra dhe të mos drejtohet për lojtarët në përgjithësi, duke sulmuar kështu në mënyrë të drejtpërdrejtë zyrtarin.

Kjo ndodhi duket se ka shqetësuar shumë edhe presidentin Josep Maria Bartomeu, i cili ka bërë një takim urgjent me Abidal dhe kudo po qarkullojnë zëra se francezi mund të shkarkohet.

Madje media spanjolle “Mundo Deportivo” e ka bërë këtë gjë tashmë fakt të kryer dhe pritet vetëm zyrtarizimi nga klubi./Fjala.al/

Të fundit

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në...

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre në Stamboll javën e kaluar...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Lajme të tjera

Web TV