‘Ngriti ne këmbë’ mediat me deklaratën mbi abortin, aktori ndërron mendim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktori britanik Jeremy Irons gjatë hapjes së Festivalit të Filmit, Berlinale, tha se ai mbështet ligjet e ndërprerjes vullnetare të shtatzënisë dhe martesave gay.

Ai tha se dëshironte të “sqaronte një herë e përgjithmonë” qëndrimin e tij për këto çështje pasi mendimet e tij të mëparshme provokuan kritikë dhe polemikë të fortë.

Duke pasur parasysh deklaratat e tij të mëparshme në lidhje me “mëkatin” e abortit, aktori tha se ai tashmë kishte ndërruar mendim dhe se me gjithë zemër mbështet të drejtën e grave për të përfunduar shtatzëninë nëse ato vendosin kështu.

Me këtë deklaratë, Irons padyshim u përpoq të parandalojë polemikat e krijuara me këtë çështje./Fjala.al

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV