Koronavirusi prek futbollistin italian, lojtari futet në karantinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koronavirusi ka rezultuar me pasoja të rënda për Italinë, nga ku kanë humbur jetën 14 persona dhe janë konfirmuar si të prekur 528 të tjerë midis të cilëve një lojtar i Pianese-s.

Skuadra në fjalë luan për Serinë C, në provincën e Sienës dhe renditet e parafundit me vetëm 24 pikë.

Lajmi për lojtarin është bërë publik nga “Sport Mediaset”, i cili raporton se 22-vjeçari identiteti i të cilit nuk bëhet publik ka shfaqur shenjat e para të këtij virusi gjatë grumbullimit me ekipin e tij fundjavën e shkuar, në një hotel në Alesandria.

Temperatura e lartë dhe ethet kanë bërë që ai të futet vullnetarisht në karantinë ku qëndron i shtruar dhe në izolim në spitalin e Sienës.

Ky lajm ka shqetësuar së tepërmi klubin e Pianese-s, pasi një tjetër lojtarë kishte shfaqur të njëjtat simptoma dhe virusi mund të ketë prekur të gjithë skuadrën./Fjala.al/

Të fundit

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Balla: Shqipëria krenare për miqësinë dhe aleancën strategjike

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Lajme të tjera

Web TV