test

Fazë problematike te Interi, Conte më keq se paraardhësit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skuadra e Interit ka pësuar një rënie të performancës kohët e fundit dhe kjo gjë duket si një praktike fikse tashmë, teksa nga 2.42 pikë për ndeshje në fazën e parë, zikaltërit numërojnë vetëm 1.33 për ndeshje në 6 ndeshjet e para të kësaj faze.

Sipas “Corriere dello Sport” statistika e Antonio Contes është një rekord e krahasuar me sezonin 2015/2016 kur skuadra drejtohej nga Roberto Mançini, kur rendimenti ra nga 2.05 në 1.47, dhe me sezonin 2017/2018 kur ky ekip  drejtohej nga Luçiano Spaleti, kur rendimenti ra nga 2.15 në 1.6 pikë për ndeshje.

Dy rendimentet në fjalë janë më të mira se ai iContes, duke bërë që fitimi kampionatit të largohet gjithnjë e më shumë./Fjala.al/

Të fundit

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur...

Subvencionet në bujqësi, 18 mijë aplikime fituese deri tani

Në Skemën Kombëtare të Mbështetjes në Bujqësi 2024, rreth 18 mijë aplikime janë shpallur fituese pas përfundimit të fazës së parë, ndërsa procesi vijon...

4 arsyet psikologjike pse gocat qajnë kur kanë ditëlindjen

Me siguri që edhe ju i keni parë videot e ditëlindjeve që qarkullojnë në platformat Reddit apo TikTok, ku shumica e gocave shfaqen duke...

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur, vijon të tronditë opinionin. Ditën...

E përplasin me makinë dhe më pas e rrahin, 5 persona bëjnë për spital 18-vjeçarin

Një 18 vjeçar është dhunuar me mjete të forta nga disa persona në Korçë, raporton për Balkanweb, gazetarja Lorena Kodra. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Lajme të tjera

Web TV