Presidenti i klubit rezultoi me koronavirus, lojtari i Kombëtares në karantinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Bundesligë dhe ai është presidenti i skuadrës së Paderbornit, Steffen Baumgart.

Ky lajm ka bërë që e gjithë skuadra tashmë të futet në karantinë dhe nuk dihet ende nëse do ketë të prekur të tjerë brenda saj.

Pjesë e skuadrës gjermane është edhe futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Klaus Gjasula, i cili aktivizohet në mesfushën. Ky vendim bën që në izolim të përfshihet edhe shqiptari, i cili ashtu si dhe pjesa tjetër e klubit pritet të bëjë analizat për koronavirusin.

Federata Gjermane e Futbollit  kishte vendosur të luante ndeshjet dhe këtë fundjavë, për t’i ndalur më pas deri datë 2 prill, por pas këtij lajmi mund të ketë ndryshim vendimi./Fjala.al/

PARANDALO, MOS RREZIKO VETEN DHE TË AFËRMIT NGA KORONAVIRUSI

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV