Covid-19/ Video me dron, New York-u i boshatisur si kurrë më parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë që metropoli amerikan të boshatisej. Frika dhe masat e marra ndaj koronavirusit kanë bërë në Neë York tashmë të shikohen vetëm rrugët bosh e reklamat gjigande në gradacela.

Për 19 milionë qytetarët e New York, e diela e 22 marsin, ka nisur me zbatimin e urdhërit ekzekutiv të vendosur nga kryebashkiaku De Blasio.

Banorët u urdhëruan të qëndrojnë në shtëpi, për të dalë prej andej vetëm për të blerë ushqime apo medikamente, për të kërkuar asistencë mjekësore dhe për t’u kujdesur për kafshët e tyre shtëpiake, asgjë më tepër.

Pamjet e filmuara nga një dron tregojnë situatën e pazakontë që nuk është parë ndonjëherë në New York./Fjala.al/

Të fundit

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...

Horoskopi i ditës, 15 Prill 2024

Dashi Priten edhe turbullira në jetën tuaj gjatë kësaj dite kështu që mirë është të tregoheni të kujdesshëm. Nëse jeni në një lidhje ka mundësi...

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës së ardhshme me Milanin për...

Lajme të tjera

Web TV