Ish-futbollisti i Ajax-it zgjohet nga koma pas 3 vitesh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatë një ndeshjeje miqësore në vitin 2017 ish-futbollisti i Ajax-it, Abdelhak Nouri, pësoi një dëmtim të frikshëm që e la atë në koma.

Së fundmi është mësuar se Abdelhak është zgjuar pas afro 3 vitesh, duke u rikthyer kështu në jetë.

Në një prononcim për“ De Wereld Draait Door”, vëllai i ish-lojtarit nga maroku, tregon për gjëndjen shëndetësore të Abdelhak, duke zbuluar se buzëqesh kur shikojnë së bashku ndeshje futbolli.

“Abdelhak është zgjuar, arrin të ushqehet, por nuk lëviz dot nga krevati. Në momentet më të mira komunikon duke lëvizur vetullat. Është i ndërgjegjshëm se ku ndodhet. Ka rëndësi të madhe për të qëndrimi pranë familjes.

Vëmë re se i pëlqen kur shohim ndeshje në televizor, ndonjëherë edhe buzëqesh. Ne bëjmë sikur nuk është i sëmurë dhe i flasim shpesh”,-tha Abderrahim Nouri./Fjala.al/

Të fundit

Ne socialistët ndajmë suksesin, por përgjegjësitë janë individuale

Nga Elisa Spiropali Shqipëria ka ngut. Ngut për të jetuar. Ngut për të ndryshuar e ndërtuar. Ngut për t’u përmirësuar...

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në mbarë botën kur në vitin...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Lajme të tjera

Web TV