Berisha nxjerr denoncimin e fortë: Infektivi 3 orë pa drita, të sëmurët mbetën pa…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë një denoncim nga qytetari i tij dixhital sipas të cilit, Spitali Infektiv ku po kurohen të sëmurët me koronavirus ka mbetur mbrëmë 3 orë pa drita.

Sipas denoncimit i cili vjen nga vetë Spitali Infektiv dhe i publikuar nga ish-kryeministri Berisha në Facebook-un e tij thuhet se  “në mbrëmje tek Infektivi nuk ka pasur drita rreth 2-3 orë dhe pacientët kanë qenë ndërkohë të intubuar. Drejtori i përgjithshëm i QSUT-s nuk ka njoftuar askënd për këtë ngjarje dhe ka shume rrezik të jenë dëmtuar pajisjet spitalore. Ju lutem anonim se na heqin nga puna”.

Nga ana e tij Berisha e cilëson si një krim të vetë drejtorit të QSUT-së./Fjala.al/

Statusi i plotë i Berishës:

Te semuret e intubuar mbeten mbreme tre ore pa drita. Krim!

Akuzon Jotin e tenderave se nuk njoftoi njeri!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Mirmengjes Doktor Berisha. Ju informoj se ne mbremje tek Infektivi nuk ka patur drita rreth 2-3 ore dhe pacientet kane qene nderkohe te intubuar. Drejtori i pergjithshem i QSUT nuk ka njoftuar askend per kete ngjarje dhe ka shume rrezik te jene demtuar pajisjet spitalore. Ju lutem anonim se na heqin nga puna.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV