Nëna e Rita Orës në frontin e Covid-19, jep mesazh sensibilizues

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rita Ora ka përshëndetur nënën e saj një “superhero” e cila i është rikthyer punës në NHS mes pandemisë së koronavirusit. Nëna e këngëtares, është një ish-mjek i përgjithshëm dhe psikiatër e kualifikuar që ka punuar me pacientë të shëndetit mendor, por kishte dalë në pension vite më parë.

Vera tani ka marrë vendimin e guximshëm për t’u regjistruar si një vullnetare e NHS për të ndihmuar në departamentin A&E pasi spitalet përreth Mbretërisë së Bashkuar bëhen gjithnjë e më shumë të stërngarkuara nga shpërthimi i Covid-19.

Duke lavdëruar kthimin e nënës së saj në front, Rita i tha ‘Revistës Hello’: Nëna ime ka qenë gjithmonë heroi im, por kjo pandemi ka bërë sinqerisht që ajo të bëhej një superhero në sytë e mi.

“Ajo është aq e guximshme dhe ka kaluar aq shumë në vetvete, por zemërgjerësia e saj për të ndihmuar të tjerët më bën të adhuroj më shumë atë.” Ylli i popit shtoi: Të gjithë mjekët dhe infermierët e NHS janë heronjtë e mi. ‘

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV