LAJM I FUNDIT/ Rritet numri i të prekurve, 5 të infektuar në Berat

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pesë pjesëtarët e një familjeje në Berat kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Mësohet se të prekur janë dy prindërit e një familje, dhe trë fëmijët, dy vajza dhe një djalë.

Njëra nga vajzat punon në bashkinë e Beratit. Dyshohet se babai dhe tre fëmijët janë infektuar nga nëna e tyre, e cila punon infermiere.

Aktualisht në Shqipëri janë 898 të infektuar dhe kanë humbur jetën 31 persona.

Eugena Tomini nga ISHP deklaroi një ditë më parë se gjatë 24 orëve të fundit nga testimi i 181 qytetarëve kanë rezultuar me COVID 18 prej tyre dhe numri total i të infektuarve ka shkuar në 898.

Të fundit

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Lajme të tjera

Web TV