test

Ndodh rrallë/Ambasadorja Kim i kthen buzëqeshjen Gramoz Ruçit (Foto)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria gjendet në një situatë politike të trazuar prej një periudhë kohe relativisht të gjatë.

Por mesa duket për kryetarin e Kuvendit Gramoz Rucit ka ndryshuar gjithçka kur ka parë ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Juri Kim.

Diplomatja Kim ka shkuar paraditen e sotme në zyrën e kryeparlamentarit, Gramoz Ruçi për të diskutuar mbi ecurinë Reformën në Drejtësi, procesit të integrimit evropian te Shqipërisë dhe mbi Reformën Zgjedhore.

gj.b/fjala.al

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV