“Kush po e heton policinë?”, Dua Lipa u bashkohet protestuesve në Londër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Shumë të famshëm u janë bashkuar protestave që po mbahen në Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera në botë, për vdekjen e afro-amerikanit George Floyd.

Disa nga të famshmit janë: Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare, modeli Anwar Hadid, muzikanti Liam Payne dhe aktori Billie Piper.

Dua u shfaq në protestën, në Londër, me maskë fytyrë dhe me një banderolë në duar ku shkruhej: Kush po e heton policinë?

Ajo dhe i dashuri Anwar, 20 vjeç, iu bashkuan turmës prej 15,000 njerëzve, teksa me ta ishte edhe i ati i këngëtares, Dukagjin Lipa./r.g/fjala.al


Të fundit

“Basha ik”, “Je non-grata”/ Mbështetësit e Berishës e presin me protestë kryedemokratin, policia e Vlorës niset drejt Fierit

Takimi i kryedemokratit Lulzim Basha në teatrin "Bylis" në Fier pritet të shoqërohet me tensione. Disa mbështetës të ish-kryeministrit...

‘Çmendet’ shoferi në Vlorë, tenton të shtypë qëllimisht me makinë të riun (Video)

Eno Juzai, 23-vjeç është shpallur në kërkim nga policia e Vlorës. Ai disa ditë më parë  në rrugën “Veledin Kollozi” në Vlorë ka tentuar...

Drogë, seks dhe rap? Njihuni me pasanikun e “Përputhen” që futi në sherr tri vajza pasi zgjodhi Anën: Paraja është thjesht letër kur…

Bledi Beqiri, i njohur në muzikë si reperi Bloody, ishte një nga hyrjet e reja të ‘Për’puthen’ në vitin që lamë pas. Këtë Vit...

Rrëfimi prekës i kameramanit shqiptar që i tregoi botës për masakrën e Reçakut: Lotët më kanë shkuar, por kamerën s’e kam lëshuar

“Njeriu pa kokë” është pamja që do t’i mbetet përgjithmonë në kujtesë. Filmimet që fokusoi objektivi i kamerës së tij në mëngjesin e mesit...

Nesër vizitë në Tiranë/ Erdogan: Turqia e sheh Shqipërinë edhe si mike, edhe si aleate të natyrshme

Presidenti turk, Recep Tayip Erdogan, do të vijë në Tiranë ditën e hënë(nesër) për një vizitë zyrtare. Sipas agjendës së publikuar në media, pas...

Lajme të tjera

Web TV