test

“Zgjedhorja”/Gjiknuri: S’ishte ajo që pritej, ktheu PD-në brenda institucioneve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për hatër të balancave politike, Damian Gjiknurit iu desh të hiqte dore nga depolitizimi i komisioneve.

Për një kohë relativisht të gjate opozita ishte betuar se Gjiknuri ishte i vetmi njeri që ata nuk do të uleshin në një tryezë. E megjithatë së bashku firmosën një marrëveshje. Në një intervistë për Abcnews, Gjiknuri tregon se sot ai skanon vlerat e kësaj marrëveshje.

Fjala e plotë

“Ky ligj është i shkruar nga opozita, kjo marrëveshje përgjithësisht ka reflektuar kërkesat e opozitës. A ishte kjo më e mira për të arritur rekomandimin? Jo, këtë e them me plot bindje, por nga ana tjetër a është e rëndësishme për paqen në vend? E them me plot bindje që po, pasi PD u kthye në tryezë dhe njohu institucionet zgjedhore”

“Porosia që kam pasur nga kryeministri si negociator që kam qenë, ishte: “Adresohu në maksimum me shqetësimet që ka opozita, në mënyrë që çdo lloj alibie t’i hiqet këtij vendi, sepse kemi marrë një njollë të pamerituar”.

 

gj.b/fjala.al

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV