SHBA/Mbi 2 milionë të infektuar nga koronavirus

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë që të jenë vendi me më shumë të infektuar në të gjithë botën.

Numri i të infektuarve me Covid-19 në Amerikë ka shkuar mbi 2 milionë njerëz, saktësisht 2 090 542 persona.

Në 24 orët e fundit, janë infektuar me koronavirus në SHBA 841 njerëz.

Ndërsa, numri total i të vdekurve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në 116 063 individë, shifra më e lartë në botë.

Vetëm në orët e fundit, kanë ndërruar jetë nga Covid-19 në SHBA 29 persona.

 

 

Bo.Ba/fjala.al

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV