Vlorë/Sanitarja e maternitetit dhe djali i saj infermier me COVID-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Janë zbardhur detajet për 2 nga 7 rastet e reja pozitive me COVID-19 të raportuara sot nga autoritet e shëndetësisë për qytetin e Vlorës.

Burime bëjnë me dije se bëhet fjalë për një sanitare të maternitetit në qytetin bregdetar dhe djali i saj i cili punon infermier në Urgjencë.

Pas konfirmimit të tyre pozitiv me koronavirus iu është marrë tamponi dhe mjekëve dhe infermierë të cilët nuk lejohet të dalin nga pavijoni i Infektivit deri në marrjen e përgjigjes së testit. Mësohet se tampone janë marrë edhe në disa pavijone të tjerë.

Në këtë spital lejohet vetëm hyrja për pacientë dhe ndalohet kategorikisht shoqërimi nga familjarë./En.Br./Fjala.al

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV