Yuri Kim mban takim me përfaqësues të shoqërisë civile

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Yuri Kim, ambasadorja amerikane në vendin tonë ka zhvilluar një takim me përfaqësues të shoqërisë civile.

Kim, më anë të një postimi në Twitter, ka shkruar se ata janë një zë thelbësor dhe i fuqishëm në demokraci.

“Kisha një diskutim të madh me udhëheqësit e shoqërisë civile sot. Ata janë një zë thelbësor dhe i fuqishëm në demokraci. Faleminderit që ndan mendimet tuaja dhe sfidoi pikëpamjet e mia!”, ka shkruar ambasadorja. Ka.li/fjala.al

Të fundit

G-7, Evropa arrijnë marrëveshje për kufirin e çmimit të naftës ruse

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha të premten se vendet e industrializuara të Grupit të Shtatëshes po vendosin...

Putin ka gati planin 2 të luftës/ Do të zgjasë deri në Pranverë, trupat në gatishmëri

Qindra mijëra trupa, tanke, sisteme të blinduara, antitank, robotikë dhe, në sfond, armë bërthamore taktike të gjeneratës së re po mobilizohen nga Moska në...

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Sipas mediave italiane, i...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...

Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Ka dalë në dritë dëshmia e plotë...

Lajme të tjera

Web TV