FOTO/ Gazetari tregon aksidentin e tmerrshëm të 26 viteve më parë në Bullgari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Çerçiz Loloçi ka kujtuar një moment tronditës në jetën e tij, atë të aksidentit të të qershorit të vitit 1994 në Bullgari.

Ai ishte duke udhëtuar së bashku me gazetarët Flora Nikollan dhe Syrja Xhelaj si dhe bashkë me ta ishte dhe Leonard Barçi, të cilët shpëtuan mrekullisht kur një kamion përplasi makinën e tyre.

“Qershor 1994/Pas aksidentit në qytetin Ruse të Bullgarisë, në makinë me mua dhe Leonard Barçin ishin gjithashtu edhe Flora Nikolla dhe Syrja Xhelaj; fati ishte me ne në këtë rast. Maunia turke që na vuri para, madje as nuk ndaloi.” shkruan Loloçi./En.Br./Fjala.al

https://www.facebook.com/cloloci/posts/3374725445879679


Të fundit

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Lajme të tjera

Web TV