test

Milani gati ofertën për Milot Rashicën, e kërkon trajner Rangnik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zgjerohet harta e destinacioneve të mundshme për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës dhe të Verder Bremenit, Milot Rashica, i cili, sipas mediave në Gadishullin e Apenineve, po kërkohet edhe nga Milani.

Sipas rrjetit të njohur “Sky Italia”, Rashica është njëri prej 3 lojtarëve të Bundesligës që po kërkohen nga trajneri gjerman, Ralf Rangnik, i cili pritet të marrë drejtimin e Milanit në fund të këtij edicioni.

Klubi italian është duke e monitoruar situatën e sulmuesit të krahut te Verder Bremeni, ku ai ka spikatur me paraqitjen e tij këto dy vitet e fundit. Mësohet se Milani është në pritje të përfundimit të sezonit të Bundesligës, për të dërguar ofertën e parë për Rashicën.

Futbollisti nga Kosova ka një klauzolë lirimi prej 30 milionë eurosh, por, në rast të rënies nga Bundesliga të klubit të tij, Verder Bremenit, çmimi i tij do të ulet ndjeshëm.

Milot Rashica pritet të largohet nga Verder Bremeni në merkaton e radhës. Për shërbimet e tij po interesohen shumë klube, ndërsa është raportuar se Lajpcigu është më së afërmi transferimit të yllit të Kosovës.

Megjithatë, emri i tij është lidhur gjithashtu edhe Napolin në Itali, me Borusian e Dortmundit në Gjermani dhe Liverpulin në Angli. Por agjenti i lojtarit, ish-futbollisti i Kombëtares kuqezi, Altin Lala, nuk ka pranuar të japë informacione sa i përket destinacionit të ardhshëm të talentit shqiptar të futbollit./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Çmimi letrat Kadare 2024, shkrimtari i ri Dionis Prifti shpallet fitues me shumicë votash

Dionis Prifti shpallet fitues i edicionit të dhjetë të Çmimit letrar KADARE 2024, me romanin “Dy javë nën balonë” Në...

Iu gjetën 19 doza kokainë dhe 2 mijë € cash, arrestohet në Milano reperi shqiptar 

Një reper shqiptar i njohur me emrin Daxter, është arrestuar nga policia italiane në Milano, pasi shpërndante kokainë. Sipas mediave italiane, pasditen e 20 qershorit,...

Veliaj me socialistët: I shohim njerëzit në sy për punët e bëra dhe premtimet e mbajtura

“Fakti që rritemi çdo vit në Laprakë, i dedikohet punës së palodhur”. Kjo ishte deklarata e Drejtuesit Politik të PS për Qarkun e Tiranës,...

Ben Affleck më në fund zbulon pse është gjithmonë i trishtuar nëpër foto

Shumë prej fotove të tij janë bërë meme për shkak të portretit të trishtë që shpesh Ben Affleck shfaq në foto të shkrepura nga...

Fier/ Paradë mjetesh bujqësore, festë për grurin në Pojan

E bërë tashmë traditë, është festuar në fshatin Pojan të Fierit, “Festa e Grurit”.  Aktiviteti i cili përkon edhe me korrjen e grurit nga...

Lajme të tjera

Web TV