Java e 9-të e Serie A sjell derbin e zjarrtë mes Milanit dhe Juves, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Java e nëntë në Serie A sjell derbin e zjarrtë mes Milanit dhe Juventusit.

Sfida nis në orën 20:45, dhe luhet në stadiumin “San Siro”.

Milani ka katër fitore radhazi dhe një humbje në pesë takimet e fundit dhe do të synojë ta zgjasë këtë seri pozitive.

Në anën tjetër, Juventusi ka një formë pak më të luhatshme, pasi ka tri fitore, një humbje dhe një barazim në pesë takimet e fundit.

Formacionet zyrtare:

Milan: Mirante; Calabria, Thiaw, Tomori, Florenzi; Musah, Adli, Reijnders; Pulisic, Leao, Giroud.

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Rugani; Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostic; Milik, Kean.

Të fundit

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

“Gjysma ime iku sot drejt Parajsës”, ndahet nga jeta bashkëshortja e Agron llakës

Aktori i njohur Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e cila është ndarë nga jeta mbrëmjen e së premtes. Lajmin e trishtë e ka bërë...

Emri i ndritur i përkthyesit të përkushtuar Prokop Gjergo

Nga Shpendi Topollaj   Më shumë se një rastësi, do ta quaja fat për qytetin e Durrësit që bashkëshortët Hava dhe Sali Hidri me përkushtimin e...

“Shutter Island”, një film për nënën që vret tre fëmijët e saj

Nga Leonard Veizi   Çfarë ndodh në psikikën e një nëne e cila merr vendimin që të vrasë fëmijët e saj? Psikologët e psikiatrit reken të japin...

Lajme të tjera

Web TV