Votoni/ I riu nga Shqipëria nominohet për çmimin e rëndësishëm ndërkombëtar

113 563 lexime

77,322FansaPëlqeje

Historike! Alfred Muharemi, i riu i SOS Fshatrave të Fëmijëve Shqipëri është kualifikuar në finalen e çmimit ndërkombëtar Hermann Gmeiner Award 2020 dhe kjo ndodh për herë të parë për Shqipërinë në 70 vite të themelimit të SOS Kinderdorf Internationale

Alfredi, i cili sot na ka bërë krenar, vjen nga një vend i vogël si Shqipëria dhe ai është nominuar mes finalistëve që vijnë nga vende të mëdha. Ai është rritur pa kujdesin prindëror, së bashku me motrat e vëllezërit e tij SOS.

Alfred Muharemi ka realizuar mjaft projekte humane dhe sociale me ndikim për fëmijët pa kujdes prindëror ne vend.

Dëshira e tij është që çmimin ndërkombëtar Hermann Gmeiner Award 2020 ta sjellë në Shqipëri dhe bën thirrje të gjithëve të votojnë.

Një votë e juaja ngre lart Shqipërinë dhe shqipëtarët.

Linku i votimit: https://www.sos-childrensvillages.org/who-we-are/hermann-gmeiner-award/2020-hermann-gmeiner-award

Linku i vidios emocionuese : https://m.youtube.com/watch?v=3GRtdwxHGTA&feature=youtu.be

/En.Br./Fjala.al

Të fundit

Votoni/ I riu nga Shqipëria nominohet për çmimin e rëndësishëm ndërkombëtar

Historike! Alfred Muharemi, i riu i SOS Fshatrave të Fëmijëve Shqipëri është kualifikuar në finalen e çmimit ndërkombëtar Hermann...

“Merret me biznes dhe është zeshkan”, Liberta Spahiu zbulon të dashurin

Moderatorja Liberta Spahiu është një nga emrat më të pëlqyer të showbizit kosovar. Ajo ka zgjedhur që përmes një Vlogu në You Tube të...

Kodi i ri zgjedhor, Gjiknuri: Gati drafti, nesër dorëzohet në sekretarinë e Kuvendit

Sot më 30 qershor është hartuar drafti sa i përket reflektimit të ndryshimeve në reformën zgjedhore. Bashkëkryetari i Partisë Socialiste për reformën zgjedhore Damian Gjiknuri, u...

Basha takon dy ish-zyrtarët nga Kosova: PD do jetë gjithmonë në krah të popullit kosovar

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka takuar sot në selinë blu dy ish-zyrtarë të lartë nga Kosova. Bëhet fjalë për ish-nënkryetarin e Kuvendit të...

“Nuk të them dot lamtumirë”/Nora Malaj humb njeriun e shtrenjtë, i dedikon fjalë prekëse

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, me anë  të një postimi në rrjetin social ka treguar se sa e hidhur është ndarja nga jeta, pasi...

Lajme të tjera

Web TV