Vllaznia, sërish kampione e Shqipërisë në futbollin për femra

113 563 lexime

77,503FansaPëlqeje

KF Vllaznia është shpallur zyrtarisht kampione e Shqipërisë për femra në futboll! Skuadra shkodrane e mbylli kampionatin kombëtar të futbollit për femra në krye të renditjes me 52 pikë pas 18 javësh.

Në një kohë që titullin e kishte siguruar që në javën e parafundit, Vllaznia triumfoi edhe në ndeshjen përmbyllëse të sezonit duke mposhtur Tirana AS me rezultatin 4-1 në stadiumin “Loro Boriçi”.

Në ceremoninë e zhvilluar në fund të takimit ishin anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, Vasil Bicaj, dhe ish-futbollisti i mirënjohur, Sulejman Demollari ata që i dorëzuan trofeun e kampionit Vllaznisë.

Për t’u theksuar fakti që skuadra e Vllaznisë për femra fiton titullin e shtatë kampion radhazi.

Ka.ta/Fjala.al/

Të fundit

Aksident masiv në autosradën Tiranë-Durrës, rëndohet trafiku

Një aksident masiv automobilistik është regjistruar pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Mësohet se në aksident janë përfshirë katër automjete...

U largua nga Kukësi, zbulohet skuadra ku do transferohet Et’hemi

Titullari i skuadrës së Kukësit, Valn Et’hemi  bëri publike sot largimin nga Verilindorët, ndërsa tashmë është zbuluar edhe skuadra ku do të transferohet. Et’hemi  do...

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi hyjnë në shtëpinë e re (FOTO)

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një ndër çiftet më të pëlqyer të showbizit shqiptar. Ata kanë treguar se gëzojnë një martesë të shëndetshme...

Arrihet marrëveshja, Manchester United bën gati shifrën stratosferike për Sanchon

Klubi i Manchester United ka bërë gati një marrëveshje që kap një shifër shumë të lartë, për transferimin e Jadon Sancho-s në Premier League. Mediat...

DETAJET/U qëllua nga një mjet në lëvizje, zbardhet identiteti i viktimës në Fushë-Prezë

Është zbuluar identiteti i 71-vjeçarit që u ekzekutua pasditen e sotme në Fushë-Prezë, në kryqëzim me rrugën e Rinasit. Viktima mësohet se është shtetasi Abdulla...

Lajme të tjera

Web TV