Atletico në Ligën e Kampionëve me mungesa, sulmuesi dhe mbrojtësi pozitiv me C*vid

113 563 lexime

77,337FansaPëlqeje

Atletico Madrid ka zbuluar se Angel Correa dhe Sime Vrsaljko janë dy lojtarë të cilët kanë rezultuar pozitiv me koronavirus pas nënshtrimit të bërë të testit.

Klubi  ka përjashtuar lajmin për më shumë të infektuar pas testeve këtë të dielë dhe do të udhëtojë për në Lisbonë për të luajtur Ligën e Kampionëve pa sulmuesin dhe mbrojtësin, i cili tashmë ishte i dëmtuar.

“Ekipi i parë do të kthehet në stërvitje këtë pasdite me mungesën e Correa, i cili mbetet i izoluar në shtëpinë e tij pa paraqitur simptoma.

Nga ana e tij, Sime Vrsaljko, i cili po shërohej nga një dëmtim jashtë grupit, është gjithashtu asimptomatik dhe do të mbetet në shtëpi”, njoftoi Atlético.

Mbrojtësi Sime Vrsaljko iu nënshtrua artroskopisë në gjurin e majtë majin e kaluar dhe nuk ka luajtur një lojë që nga atëherë, kështu që mungesa e tij në Lisbonë nuk kompromenton planet e Diego Pablo Simeone për ndeshjen çerekfinale kundër Red Bull Leipzig.

Më delikate është mungesa e Correa, e cila ka qenë vendimtare për Madridin gjatë sezonit, duke filluar si startues por mbi të gjitha si një tronditje për skuadrën që del nga pankina.

Në total ai ka kontribuar shtatë gola këtë sezon, megjithëse që nga rifillimi i futbollit ai nuk ka parë një gol./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Pogradec/ Makina del nga rruga, burrë e grua përfundojnë në spital

Aksident me pasojë dy persona të plagosur është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, konkretisht...

E fejuara e tradhtoi 3 javë para dasmës, dhëndri organizon diçka me shoqet e nuse

E fejuara e tradhtoi tri javë para dasmës me ish-të dashurin e saj. Po t'ju ndodhte ju si do të reagonit? Nuk e di për...

Sulmi me thikë në Paris cilësohet akt terrorist, ja çfarë zbardhin hetimet

Policia franceze tha të shtunën se kishin ndaluar një individ i cili besohet të ketë qenë dikur shok dhome me personin që sulmoi dy...

A po provokon Turqia? Droni hedh ngjyrë të kuqe mbi flamurin grek -VIDEO

Në ishullin grek Kastelorizo ka ndodhur një ngjarje e paprecedentë. Një dron ka njollosur me ngjyrë të kuqje flamurin grek i cili ndodhej pak...

Aksident në Berat, plagoset një vajzë

Mbrëmjen e kësaj të shtune, një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e kombinatit. Një automjet tip Benz, me targa...

Lajme të tjera

Web TV