Kjo është gjyqtarja nga Durrësi që u arrestua për korrupsion (foto)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është publikur në media fotoja e Mimoza Margjeka, gjyqtarja e dyshuar se mori ryshfet për të ndryshuar masën e sigurisë për të dënuarin për transport të paligjshëm të emigrantëve, kundrejt një pagese prej 6000 eurosh.

“Fjala” foton e gjyqtares që akuzohet se ka marrë pagesën përmes bashkëshortit të saj Arben Cara, nga Nejton Bali, Klaudjo Zhilla dhe avokati Skënder Demiraj.

Margjeka njihet si gjyqtarja që nuk njohu rezultatin e zgjedhjeve lokale në Durrës vitin e shkuar. Ajo nuk i dha në shkallën e parë mandatin kryebashkiakes së PS që garoi vetëm, Valbona Sako.

Sipas saj zgjedhjet ishin nul, për shkak të regjistrimit të kandidates tjetër të BD-së për kreun e bashkisë, Valbona Sakollari, jashtë afateve të përcaktuara me ligj.

Ndërkohë, portalet dhanë një tjetër shkak për mosdhënien e mandatit. Gazeta Tema shkruante se bashkëshorti i gjyqtares Mimoza Margjeka është një simpatizant i flaktë i PD-së dhe se kjo gjë ka ndikuar në vendimin e Margjekës. Madje, e njëjta medie publikoi edhe foton e Carës me dy gishtat lart.

La.Mi/Fjala.al

Të fundit

Shenjat e horoskopit që vështirë se do i bësh ndonjëherë për vete

5 shenjat zodiakale që mezi bien në dashuri dhe është shumë e vështirë t’i bësh për vete. Në këtë artikull...

Lesh sa për 490 palë çorape/ Gjendet delja e njohur pas 5 vitesh “në arrati”

Një dele që endej nëpër pyjet australiane, në gjendje të lirë, është qethur më në fund, duke u çliruar nga 35 kilogramë lesh që...

14 orë në mes të detit, ja si arriti të shpëtojë inxhinieri

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Vidam Perevertilov kaloi 14 orë në ujë, pasi ra nga anija e mallrave në Oqeanin...

Mishi i kafshëve të egra ekzotike, shije me rreziqe

Mishi i kafshëve të egra ekzotike konsiderohet si shkak sëmundjesh të panumërta. Por problemi shkon përtej konsumit të lakuriqëve të natës. Majmunë të pjekur, koka...

“Dikur i linin përgjysmë, sot furnizohet me ujë çdo shtëpi”, Balluku inspekton punimet në ujësjellësin e Pogradecit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka inspektuar këtë të enjte punimet në ujësjellësin e Pogradecit, që siguron furnizim të pandërprerë me ujë...

Lajme të tjera

Web TV