Kërkohet shqiptari trim që shpërndau maqedonasit

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Një Video u vë virale në rrjetet sociale ku një i ri shqiptar arriti të shërndante vetëm me prezencë dhe me flamurin shqiptar vendosur mbi motorr, një grup maqedonasish që brohorisnin thirrje anti-shqiptare.

Veprimi i këtij të riu ka marrë shumë reagime dhe mbështetje në rrjetet sociale për veprimin patriotik që bëri në mbrojtje të origjinës së tij.

Një prej tyre është Arben Ratkoceri, gazetari shqiptar nga Maqedonia i cili ka shpërndarë në “facebook” foton e shqiptarit trim, duke treguar me krenari veprimin e tij. /Ra.My.Fjala.al/

Të fundit

Champions rikthehet me ‘show’/ United ‘makth’ i PSG, Barça shkatërron ekipin e Uzunit

Mbrëmja e parë në Champions League për këtë sezon ka rezervuar spektakël dhe gola në sfidat e para të...

Dendias apel Gjermanisë, Italisë dhe Spanjës të ndalojnë eksportet e armëve në Turqi

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias i ka dërguar letra homologëve të tij gjermanë, spanjollë dhe italianë, duke i nxitur ata të mos eksportojnë...

OBSH: Ja si ndërpritet zinxhiri i infektimeve me Covid-19

Kreu i Shërbimit për Situata Emergjente shëndetësore në OBSH, Mike Ryan, shprehet se mënyra më e efikase për të ndërprere zinxhirin e infektimeve nga...

BE mirëpret marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë: Po ndiqen parimet e fqinjësisë së mirë

Bashkimi Evropian ka mirëpritur marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Greqisë për të dërguar në Hagë çështjen e detit. Përfaqësuesja e Komisionit për Çështjet e Zgjerimit, Anna...

SHBA heq Sudanin nga lista e zezë e vendeve që sponsorizojnë terrorizmin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të heqin Sudanin nga lista e zezë e shteteve që sponsorizojnë terrorizmin. Presidenti Donald Trump e bëri këtë deklaratë,...

Lajme të tjera

Web TV