Dhunimi i vajzës 18-muajshe/ Flet pronari i kopshtit: Nuk ka pasur dhunë, gjithë personeli është pushuar nga puna

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Pronari i kopshtit privat në Durrës, ku një nënë ka denoncuar në polici se vajza e saj e mitur është dhunuar në ambientet e këtij institucioni, ka treguar detaje nga ngjarja.  ‘BalkanWeb’  zbardh dëshminë e Gezim Dervishit, i cili ka mohuar kategorikisht se vajza 18-muajshe të jetë dhunuar në kopsht.

Ai pohoi se pas ngjarjes ka shkarkuar të gjithë personelin e çerdhes dhe ka marrë të ri. Teksa nënvizoi faktin se dhunë për këtë rast nuk ka pasur, Dervishi tha për mediat se nëse gjykata vërteton se e ka dhunuar ai fëmijën, të dënohet me 20 vite burg.

Mes të tjerash pronari i kopshtit tha se edukatorja e përfshirë në këtë çështje nuk është e dhunshme, ndërsa e ka pushuar atë nga puna

 

“Policia më ka thirrur në këtë ngjarje. Ju ftova juve se jam qytetar i thjesht. S’kam frikë fare. Mund t’ju them të gjithëve ikni. Edukatoren e kam përjashtuar nga puna. Ajo nuk e ka pranuar dhe më tha; me ke hyrë në hak kot. Nëna e fëmijës ka denoncuar në polici.

Unë fëmijën e saj e kam tërhequr prej krahu dhe i kam thënë; merre se qan. Ajo ka shkuar në polici, le ta gjykojë gjykata. Nëse unë e kam dhunuar, le të më dënojnë 20 vite burg që t’i bëjë qefin asaj. Unë fëmijës si kam parë shenja dhune.

S’kam parë as fotografi. E kam besuar që u dhunua nga fjalët e nënës. Ushtroj ketë aktivitet prej 13-14 vitesh. S’kam pasur kurrë probleme. Fëmijët kanë firmosur e deklaruar se duan të vijnë në kopsht. Nuk është e vërtetë që kam dashur ta korruptoj.

Më tha nëna që; do shkoj që ta çoj vajzën të hënën tek privati që t’i bëj grafi. Dhe unë i thash; meqë është privat, na 50 mijë lekë e bëja nga unë vajzës, për t’i hequr shpenzimet mjekësore. Por nuk i mori.”, tha ai./ BalkanWeb

Lexo edhe :  Aksidentoi për vdekje të moshuarin në Sukth, arrestohet drejtuesi i mjetit

 

 

 


Të fundit

Policia vijon kontrollet/ Në pranga 33 shoferë, gjobiten më shumë se 4 mijë të tjerë

Policia Rrugore vijon kontrollet me radarë, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate fotografike e alkooltestues, në të gjitha rrugët...

Bashkëpunëtor në grabitjen me armë të një dyqani në Shkodër, arrestohet pas 5 muajsh 19-vjeçari

Arrestohet nga policia e Shkodrës një 19-vjeçar i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor në vjedhjen me armë të një shume parash në një dyqan...

Media britanike/ Vajzat shqiptare po bëjnë namin me pasanikët e moshuar

Media e njohur britanike “The Telegraph” i ka kushtuar një hapësirë të madhe një fenomeni të çuditshëm që po ndodh aktualisht në ishull, i...

I hiqet licenca kompanisë që menaxhon linjën e Unazës, Veliaj: Abuzuan gjatë gjithë kohës

Bashkia e Tiranës i ka hequr licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Bashkisë, Erion...

Prindërit e vrasësit të 23-vjeçares në Fier: Çdo akuzë që ka bërë ish-miku jonë është shpifje

Prindërit e Elton Begaj Metaj, autorit të vrasjes së Sabrina Begajt kanë hedhur poshtë pretendimet e babait të viktimës, ndërsa theksuan se ata nuk...

Lajme të tjera

Web TV