Braktisin qenin pasi e blejnë, mësuan se ka probleme me këmbët

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

I blerë në e-bay për pak para, bëri një udhëtim për më shumë se 1000 kilometra për t’iu shitur një familjeje e cila, kur u bvu në dijeni për keqformimin serioz të këmbëve të përparme nga të cilat vuante, e braktisi atë.

Kështu fillon historia e Milo, një qenush 5 muajsh Rottweiler, i shitur nga mbarështuesit e paskrupullt të cilët heshtnin për kushtet e tij në kohën e propozimit, mbërriti në mesin e njerëzve që nuk dinin si ta pranonin atë, më në fund u mirëprit nga Lay Erbusco, në zonën e Brescia.

Tani vullnetarët kanë filluar një thirrje për të mbledhur donacione, ndihmë për operacionin në të cilin ai duhet t’i nënshtrohet. “Le të anashkalojmë sipërfaqësinë e atyre që blenë dhe pasaktësinë e atyre që shitën, ne mund të themi shumë gjëra, por ne duam të shmangim dhe të përpiqemi të mendojmë vetëm për të rregulluar këtë qen të varfër i cili në të gjitha këto, nuk ka faj”, shkruajti shoqata në profilet e saj sociale.

“Milo (i quajtur rikë), një qenush Rottëeiler 5 muajsh me një ëmbëlsi çarmatosëse, për fat të keq ka valgus të rëndë bilaterale të dorës që rezulton nga rritja e vonuar e ulnarit, kjo çon në dhimbje kur ecni dhe nëse nuk operohet në kohë mund të mbetet i gjymtuar për jetën./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV