Vjeshtë në Pogradec! Flamingot ‘zëvendësojnë’ turistët

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Për shkak të pandemisë ky mund të konsiderohet viti më i zymtë për turizmin kudo në botë.

Në vendin tonë, për Pogradecin ishte një vit edhe më i vështirë, pasi gjatë verës, qyteti piktoresk u vizitua nga pak turistë, vendas apo të huaj.

Por bukuritë e rralla natyrore që afron Liqeni i Ohrit po i shijojnë flamingot.

Falë moratoriumit që ndalon gjuetinë, flamingot janë shtuar shumë në Pogradec, duke i dhënë një bukuri me pamjet e rralla liqenit dhe qytetit.

Fotot tregojnë pamjet madhështore nga liqeni i Pogradecit dhe gjithë qytetit me ngjyrat e arta të vjeshtës./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin...

SPAK/ Shkelje me tenderat, arrestohen disa drejtues të OSHEE

Prokuroria e Posaçme, SPAK ka finalizuar arrestimin e ish-drejtorit të Prokurorimeve Publike në Operatorin e Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), Erlis Bushati. Burime për "Fjala.al"...

“Ha sandwich çdo ditë”/ Deklarata e Hotit kthet në ‘meme’ (FOTO)

Shumë biznese të njohura në Kosovë kanë nisur të bëjnë ‘meme’ me kryeministrin Avdullah Hoti, pas deklaratës së tij se ai konsumon çdo mëngjes...

Memoriali i Murit të Berlinit, fotot që bënë epokë

Evropa po lufton tani me mjedisin më të vështirë të sigurisë që nga përfundimi i Luftës së Ftohtë. Berlini ishte edhe një herë 1...

Humb jetën nga Covid mjeku i njohur nga Kukësi

Mjeku nga Kukësi, Astrit Haziri, ka ndërruar jetë në Turqi, pas infektimit me koronavirus. Mësohet se mjeku i cili humbi jetën sot për shkak të...

Lajme të tjera

Web TV