Atentati ndaj shefit të Policisë, gjykata e Shkodrës lë në burg 19-vjeçarin dhe bashkëpunëtorin e tij

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg 19-vjeçarin Ilirjan Hasanaj, i cili akuzohet për atentatin e shefit të policisë bashkiake të Malësisë së Madhe

Hasanaj qëlloi me armë në drejtim të makinës ku udhëtonte shefi i policisë bashkiake, Mentor Hasanaj, duke plagosur gjithashtu dhe babain e tij Xhelal Hasanaj. I riu u vetë-dorëzua në polici së bashku me kushëririn e tij 23-vjeçar, Verzan Bajrakurtaj i cili gjithashtu është lënë në burg.

19-vjeçari ka pranuar akuzat para uniformave blu, por sipas tij këtë akt e ka kryer nën ndikimin e alkoolit pa vetëdije të plotë, ndërsa nga ana tjetër ka mohuar përfshirjen e kushëririt të tij në këtë ngjarje.

Megjithëse 19-vjeçari dhe shefi i policisë bashkiake të Malësisë së Madhe kanë të njëjtin mbiemër mes tyre nuk ka asnjë lidhje farefisnore.

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur një javë më parë në rrethrrotullimin e fshatit Dobraç ku 19-vjeçari po ndiqte automjetin ku udhëtonte shefi i policisë së Malësisë së Madhe së bashku me familjen./Re.Gu/Fjala.al

Të fundit

Horoskopi për sot, e premte 30 tetor 2020

Dashi Instinkti do t’ju çojë te njerëz të cilët ndajnë të njëjtin mendim me ju, kështu që, nëse shpresoni të...

“Duhet ta kishim bërë më herët”/ Merkel thirrje Europës: Të izolohemi sërish!

Gjatë samitit i cili u zhvillua online me krerët e shteteve Europiane, Kancelarja gjermane Angela Merkel u bëri thirrje që të izolohen sërish pasi...

“Humbën artistin e madh”/ Basha mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të Avni Mulës

Kreu i PD Lulzim Basha ka reaguar pas ndarjes nga jeta të kompozitorit të njohur, Avni Mula. Basha shkruan ndër të tjera se Mula la...

”Lamtumirë Avni Mula”/ Rama mesazh ngushëllimi per ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së kompozitarit të madh shqiptar Avni Mula. Rama ka bashkangjitur një foto bardhezi të kompozitorit të ndjerë si...

Jeta dhe vepra kompozitorit Avni Mula

Kompozitori Avni Mula u shua në moshën 92-vjeçare. Zemra e artistit të madh pushoi së rrahuri mbrëmjen e sotme. Jeta e kompozitorit ka qenë...

Lajme të tjera

Web TV