Ujë tërshëre, ideali për të eliminuar dhjamin rreth barkut për 7 ditë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Tërshëra ka disa veti të dobishme për trupin tonë, duke përfshirë mbrojtjen e zorrëve tona, forcimin e zemrës dhe përshpejtimin e metabolizmit tonë.

Për të djegur dhjamin e barkut në një mënyrë natyrale është shumë e dobishme të konsumoni tërshërë, veçanërisht ujin e tërshërës, i cili duke qenë një burim i pasur i polifenoleve jep një ndjesi të thellë të ngopjes, duke u siguruar që të mos vuani nga ato sulme e urisë gjatë ditës të cilat janë shkaku i vërtetë i peshës sonë të tepërt.

Përbërësit

-Tërshëra: 1 filxhan

-Uji: 1 litër

-Pluhur kanelle: 1 lugë

-Mjaltë: 1 lugë çaji

Përgatitja

-Hidhni tërshërën në ujë për të paktën 3 orë për ta zbutur atë.

-Zbrazeni atë në një blender me pjesën tjetër të përbërësve.

-Ndizni blenderin dhe fikeni sa më shpejt që të keni marrë një përzierje të butë dhe homogjene.

-Në këtë pikë, filtroni përzierjen dhe vendoseni në një kavanoz qelqi.

Dozat e treguara në recetë i referohen sasisë së rekomanduar ditore të ujit të tërshërës./Bl.Ba/Fjala.al

Të fundit

SHBA i kujton ish-kryeprokurorit Llalla vendin në “listën e zezë” të DASH-it

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla është shpallur i pandehur nga vendimi i djeshëm i Gjykatës së Posaçme, si dhe hoqi sekuestron...

Krishtlindje: Dekorimet më në modë për një shtëpi festive

Qirinj, drita, shirita dhe shumë më tepër: mjafton një prekje e vogël e krijimtarisë për t'i bërë Krishtlindjet në shtëpi edhe më të veçanta...

Këngën e Krishtlindjeve këtë vit Mariah Carey s’do ta këndojë vetëm

Apple TV + dhe Mariah Carey kanë njoftuar se festat këtë vit do të mbërrijnë zyrtarisht me një prodhim epik të titulluar "Mariah Carey's...

10 maska të bukura për nuset në ditën e tyre të madhe

Dizenjuesit kanë përzier kreativitetin dhe funksionalitetin së bashku në përgjigje të COVID-19 për të krijuar një model të denjë për martesën tuaj Pandemia COVID-19 ju...

Një vit me bonus qiraje, familja e Izetit në Farkë do të presë Vitin e ri në banesën e re

Familja e Izetit në Farkë, që trajtohet me bonus qiraje prej një viti, së shpejti do të kthehet në shtëpi për të pritur Vitin...

Lajme të tjera

Web TV