Covid-19 i merr jetën specialistes së Shëndetit Publik në Tiranë

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Specialistja e Shëndetit Publik në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës Mimoza Zoraqi ka humbur jetën nga koronavirusi.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në rrjetet sociale. Manastirliu thotë Zoraqi ishte një zonjë e mrekullueshme që rrezatonte mirësi, forcë dhe optimizëm me buzëqeshjen e saj të pandarë.

Dje u nda prej nesh, për shkak të Covid-19, Mimoza Toska Zoraqi, specialiste e promocionit të shëndetit publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës.  Është një nga ata lajme që të shkaktojnë një hidhërim të papërshkrueshëm.

Moza ishte një zonjë e mrekullueshme, që rrezatonte veç mirësi, forcë dhe optimizëm me buzëqeshjen e saj të pandarë. Ngushëllimet më të sinqerta familjes. U prehsh në paqe, e paharrueshmja Moza!”, shkruan Manastirliu./Bl.Ba/Fjala.al

>

Të fundit

Covid-19/ Ulet lehtë numri i viktimave dhe rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e ecurisë së Covid-19 ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar...

Fundi ka qenë më i tmerrshëm”- Anxhela Peristeri rrëfen si e përjetoi COVID

Anxhela Peristeri ka rrëfyer se e kaloi koronavirusin disa kohë më parë gjatë një udhëtimi në Greqi. Këngëtarja tregoi se para se të nisej drejt...

Shifra rekord/ 19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID në Kosovë

19 viktima dhe 711 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Lajmi është publikuar nga Instituti Kombëtar i...

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave, Rama do të flasë sot

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot, në orën 18:00, do të japë një mesazh për shqiptarët pas akuzave të opozitës për fshehjen e...

Sulmohet me gurë Qendra e re Shëndetësore në Elbasan, reagon Taulant Balla

Dhunohet qendra shëndetësore në Elbasan, goditen me gurë dritaret, thyhen xhamat. Deputeti Taulant Balla e konsideroi një akt të paprecedent dhunimin e kësaj qendre shëndetësore...

Lajme të tjera

Web TV