Rikthehet futbolli, FSHF del me njoftim zyrtar

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Më në fund tifozët shqiptar do të kenë mundësi të shohin pak futboll, atë zyrtar, pasi Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se këtë fundjavë do të nisë edicioni i ri futbollistik 2020/2021 në Kategorinë e Parë, Kategorinë e Dytë dhe në të gjitha nivelet e moshave.

Sektori i Garave në FSHF i ka nisur njoftimet klubeve dhe po kryen përgatitjen e nevojshme për këtë rifillim.

Sa i përket Kategorisë Superiore, ashtu siç është njoftuar edhe nga Liga Profesioniste e Futbollit, vendimi do të merret në mbledhjen që presidentët e klubeve do të zhvillojnë sipas programit ditën e premte./Bl.Ba/Fjala.al

 

Të fundit

Fenomeni i çuditshëm shokon studiuesit në Australi, fëmijët e prindërve të infektuar kanë zhvilluar…

Shkencëtarët në Australi janë shtangur kur kanë hasur një rast të çuditshëm ku fëmijët e prindërve të infektuar me...

Reshat Arbana për Muharrem Fejzon: U shkëput një gjerdan i kinemasë shqiptare

Aktori i njohur, Reshat Arbana ka reaguar pas vdekjes së regjisorit Muharrem Fejzo. Ai e ka cilësuar ndarjen nga jeta të regjisorit si një...

Ndotja e mjedisit rrit rreziqet e Covid-19

COVID-19 mund të shkaktojë vdekje edhe tek pacientët që nuk kanë qenë të sëmurë më parë. Studiuesit hamendësojnë se ajri i ndotur mund të...

Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut/ Rama: Ishte antikomunist i paepur, kishte distancë ideologjike me PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vdekjes së ish-zv kryeministrit dhe ish-zv/ministrit të Brendshëm Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë si pasojë e Covid-19. Kryeministri...

Ndarja nga jeta e regjisorit Muharrem Fejzo/ Mevlan Shanaj: Lamtumirë mik i miqësisë së qeshur!

Artisti i njohur Mevlan Shanaj ka reagur pas ndarjes nga jeta të regjisorit Muharrem Fejzo. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Shanaj shkruan se sot...

Lajme të tjera

Web TV