Agron Llakaj fiton betejën me Covid, mesazhi i aktorit nuk duhet humbur

113 563 lexime

77,309FansaPëlqeje

Infektimit të Covid-19 nuk i ka shpëtuar as aktori Agron Llakaj, i cili, së bashku me bashkëshorten, ka luftuar për disa javë me virusin që po merr mijëra jetë në të gjithë botën. Për fat të mirë, Llakaj dhe bashkëshortja kanë dalë me sukses nga e gjithë kjo betejë e keqe, pasi, më në fund, kanë rezultuar negativë në ritestimin e kryer.

Ndjesitë që i la kjo gjendje, aktori dhe drejtuesi i “Al Pazar” i ka ndarë me publikun, madje edhe u ka dërguar një mesazh të gjithë atyre që e neglizhojnë praninë e tij apo edhe refuzojnë të përdorin maskë.

Të dashur miq! Më në fund, pas një beteje relativisht të moderuar me covid 19, pas rreth 20 ditësh, ime shoqe Kostandina dhe unë morëm përgjigjen ‘negativ’ të tamponit. Ne ia dolëm, me qetësi dhe pa panik… Në mbështetje të njëri-tjetrit, por me kujdesin absolut dhe të vajzës sonë, Alkida, që nuk mori parasysh rriskun për vete, por na shërbeu deri në momentin e kapërcimit të situatës. “Kush ka vajza, botën ka”, thotë kënga.

Pasi falënderon dhe u shpreh mirënjohjen mjekëve dhe personelit mjekësor që i ka shërbyer, aktori i njohur thotë se së shpejti do të kthehet në “Al Pazar”, me më shumë dëshirë dhe pasion. Por nuk mund ta mbyllë mesazhin e tij edhe me një kërkesë për të gjithë miqtë që e ndjekin.

Dhe në fund, dy fjalë për të gjithë. Jeta e çdonjërit prej nesh është dhurata më e bukur që Zoti na ka falur. Zoti ju ruajt dhe paçi shëndet në familjet tuaja. Le të gëzojmë me njëri-tjetrin për çdo ditë që Zoti na fal.

Koha të duam dhe të mbështetim më shumë njëri-tjetrin në këtë luftë duke zbatuar protokollin e ISHP-së. Mos e neglizhoni maskën, distancimin fizik dhe social, të cilat sjellin më pak njerëz të infektuar. Zoti qoftë me të gjithë ne! Një ditë do jemi në një përqafim të madh”, përfundon mesazhin aktori./Bl.Ba/Fjala.al

Lexo edhe :  Covid/ Meta: Koha nuk pret më, të shtohet masivisht numri i testimeve

Të fundit

Infektohet me Covid-19 Koço Kokëdhima dhe bashkëshortja e tij

Është infektuar me Covid-19 ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Koço Kokëdhima dhe bashkëshortja e tij. Kokëdhima është edhe Presidenti i...

A ka pasur një tradhti? Vin Veli flet për raportet me Bora Zemanin tri vjet pas divorcit

DJ i njohur Vin Veli ka thyer heshtjen dhe ka vendosur të flasë për raportet me ish- partneren e tij, me të cilën ka...

25 vjet nga ‘Dayton’, në Bosnje e Hercegovinë ende frikë për një konflikt të ri

Në Bosnje e Hercegovinë ekziston frika për një konflikt të ri, pasi liderët nacionalistë vazhdojnë të ushqejnë armiqësitë. Kjo, kur bëhen plot 25 vjet nga...

Legalizimi i prostitucionit, sociologu Tushi: Zgjidhje për beqarët

Ndonëse një ndër profesionet më të vjetra, vendi ynë ashtu sikurse shumë vende të tjera ende nuk kanë arritur të legalizojnë prostitucionin, ose ndryshe...

Trondisin shkencëtarët, krijojnë biftek njeriu

Shkencëtarët amerikanë kanë krijuar biftek duke përdorur qelizat dhe gjakun njerëzor. Bifteku është prezantuar nën sloganin “kultivoni veten tuaj”. Bifteku aktualisht është vetëm një prototip,...

Lajme të tjera

Web TV