Njihuni me Ashley Biden, vajzën e presidentit të ri të Amerikës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Koha për të harruar Ivanka Trump dhe për t’u njohur me Ashley-in! Ashley Blazer Biden është vajza e presidentit të ri të Amerikës dhe bota është kureshtare të dijë më shumë rreth saj. Ndonëse së fundmi e ka mbështetur shumë të atin në fjalimet dhe fushatën presidenciale, Ashley Biden, gjithmonë është përpjekur të qëndrojë larg kamerave.

Menjëherë pas fjalimit të fitores të presidentit, syrit të Twitter-it  nuk i shpëtoi vajza e Biden teksa kërcentë pranë familjes së saj.

Ashley është fëmija i 4-ët i Joy-it dhe më e vogla e familjes. Ajo është vajza e vetme e Joe dhe Jill dhe gjysmë motra e Hunter, Beau dhe Naomi Biden. Beau ndërroi jetë në 2015-ën pas një lufte me kancerin ndërsa Naomi vdiq pas një aksidenti tragjik me makinë në 1972-in, kur ishte vetëm 13 muajshe.

Ndonëse nuk dihet ende çfarë roli do të luajë ajo në presidencën e Biden-it, 39-vjeçarja është njohur gjithnjë si filantrope, aktiviste dhe punonjëse sociale.

Ashley është gjithashtu themeluesja e një shtëpie mode të quajtur Livelihood, e hapur në 2017-ën, për të cilën u frymëzua pas vdekjes së Beau, për të krijuar diçka që shkon përtej stilit.

Në qershor të 2012-it, Ashley u martua me Howard Krein të cilin e takoi përmes vëllait të ndjerë. Ai është kirurg i ndërhyrjeve plastike dhe gjithashtu këshillues i mirë i presidentit Biden gjatë fushatës presidenciale.

/Anabel

Të fundit

Rama nuk kursen batutat me të moshuarën në Shkodër: Ke marrë vesh që do vija unë e je bërë si nuse (VIDEO)

Pas vaksinimit të mjekëve, kryeministri Edi Rama është ndalur në shtëpinë e të moshuarve ku do të vaksinohen sot...

Vitamina K mund të përmirësojë shëndetin e zemrës dhe plakjen

Kur bëhet fjalë për dietën tuaj të përditshme, ju ndoshta jeni të vetëdijshëm për rëndësinë e lëndëve ushqyese si vitaminat B dhe C. Por...

Mijëra familje përdorin tokën pa aktin e pronësisë/ Lame: Sfida e radhës certifikimi i pronës publike

Kreu i ALUIZNIT, Artan Lame, në një deklaratë për mediat, deklaroi se qeveria po zbaton reformën më të madhe të pronësisë. Lame thekson se sfida...

Nga infeksionet te kanceri: Çfarë e shkakton gjakderdhjen pas s*ksit?

Deri në 63% e grave pas menopauzës përjetojnë thatësi të vagjinës dhe gjakderdhje vagjinale ose njolla gjatë seksit. Për më tepër, deri në 9%...

Tronditëse/ Të rinjtë që kanë kaluar Covid-19, më të rrezikuar për t’u infektuar përsëri

Studimi më i ri i publikuar së fundmi nga MedicalXpress, ka bërë me dije se të rinjtë janë më të rrezikuar për t’u riinfektuar...

Lajme të tjera

Web TV