A duhen ndryshime në qeveri? Përgjigjia e Mimi Kodhelit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nga diskutimet e  javëve të fundit ka qenë nëse kryeministri Edi Rama duhet të bëjë ose jo ndryshime në qeveri. U duk sikur në Asamblenë e PS  më 9 tetor ky diskutim u mbyll kur Rama nuk i përmendi por më pas u hodh sërish si tezë. Por tashmë që jemi 5 muaj përpara  zgjedhjeve të 25 prillit a duhet të bëhen ndryshime?  Deputetja e PS Mimi Kodheli deklaroi gjatë emisionit HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU se sipas saj nuk janë të nevojshme ndryshimet në qeveri vetëm pak muaj para zgjedhjeve.

-Zoti Rama ka shprehur që duhen bërë freskime dhe ndryshime në qeveri. Ju si mendoni?

-Kjo është në tagrin padyshim të kryeministrit. Ajo që unë mund të them është që nuk e shikoj të nevojshme të ndryshojë qeveria për aq kohë sa tre-katër muaj shkojmë në zgjedhje. Kështu që Kryesia bashkë me kryetarin e partisë kanë caktuar drejtuesit politikë të qarqeve dhe puna në terren ka filluar, pavarësisht kushteve të pamundësisë së kontaktit të shumë njerëzve për shkak të pandemisë. Në gjykimin tim, kjo do jetë fushatë unikale, atipike, urojmë të mos ketë asnjë tjetër të tillë, për shkak të vetë kushteve të vështira në të cilat do të zhvillohet. Unë besoj se ne duhet të jemi të fokusuar te shëndeti i njerëzve në radhë të parë dhe në rradhë të dytë të mund të zhvillojmë një fushatë e cila do të na largojë nga politika banale. Duhet të na largojë nga kjo gjë./Fjala.al/Ke.Ba 

 

Të fundit

Tea dhe Bearti rikthehen sërish në ‘Për’puthen’? Çifti bën daljen e parë publike dhe zbulon si vendosën të publikojnë fotot

Tea dhe Berati janë çifti më i komentuar i momentit, menjëherë pasi skandali i lidhjes së tyre u bë...

64 vite më parë premtuan dashuri të përjetshme, çifti 86 vjeçar mposht Covid-19

64 vite më parë Lea dhe Angelo, 86 vjeçarët italian i premtuan njëri-tjetri dashuri dhe besnikëri të përjetshme, deri sa vdekja t’i ndante. Edhe...

Tjetër humbje në radhët e mjekësisë/ Covid-19 i merr jetën mjekut Dhono

Një lajm i trishtë vjen nga qyteti i Librazhdit. Ka ndërruar jetë sot doktor Gjergji Dhono, duke lënë një boshllëk të madh jo vetëm tek...

Pritet të vaksinohen stomatologët mbi 50 vjeç, Deda: Në total janë 3 mijë të licensuar 

Pjesë e procesit të vaksinimit anti-COVID do të jenë edhe stomatologët. Kreu i urdhrit të stomatologëve Nikoll Deda tha për Report Tv se janë...

“Kam punuar tre punë paralelisht”, suksesi i Arjola Demirit ka ardhur pas një kalvari sakrificash

Për një artist ndonjëherë rruga drejt suksesit nuk është edhe aq e lehtë, mund të kalojë një kalvar sakrificash. I tillë duket të ketë...

Lajme të tjera

Web TV