Shënohen 8 viktima dhe 249 raste të reja me koronavirus në Kosovë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka raportuar të premten për 249 raste të infektimit me koronavirus, pas kryerjes së 1,048 testeve.

Në 24 orët e fundit, autoritetet kanë thënë se janë regjistruar tetë viktima duke e çuar në 1,298 numrin total të të vdekurve prej kur ka shpërthyer pandemia.

Në njoftimin e tij ditor, ky Institut ka thënë se të premten nga sëmundja që e shkakton koronavirusi, COVID-19, janë shëruar 538 pacientë, derisa raste aktive janë 10,181.

Prej 13 marsit, kur janë raportuar rastet e para me koronavirus në Kosovë, e deri më 25 dhjetor autoritetet kanë regjistruar 50,135 raste, prej tyre 38,656 janë shëruar./r.g/fjala.al


Të fundit

Heqja e kamerave ‘spiune’, ministri Çuçi: Mesazh krimit të organizuar!

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka komentuar aksionin e Policisë së Shtetit për heqjen e kamerave të paligjshme të...

Akuzat lidhur me çështjen ‘McGonigal’, ministrja Ibrahimaj: Bëhet për zhurmë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delinda Ibrahimaj u pyet dhe për akuzat e ngritura nga opozita për çështjen e ish zyrtarit të FBI-së, Charles...

Vdekja e nënës 30-vjeçare në maternitet/ Familjarët akuza mjekut: I ka bërë gjilpërë…

Disa orë pasi 30-vjeçarja M.V ndërroi jetë në ambientet e spitalit "Koço Gliozheni" 4 ditë pasi solli në jetën foshnjen e saj, familjarët e...

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty, përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje, aktorja gjatë gjithë kohës e...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njollosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

Lajme të tjera

Web TV